artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Jak najlepiej pomalować brwi?

Jak najlepiej pomalować brwi?

Pomalowane brwi jest jednym z najważniejszych elementów makijażu. Jeżeli nie zadbamy odpowiednio o nasze brwi, to żaden make up nie będzie prezentować się dobrze. Obecne trendy makijażu dotyczące tego, jak malować brwi, stale się zmieniają – często trudno nadążyć za wszelkimi kosmetycznymi nowościami czy technikami. Dlatego warto dowiedzieć się o kilku poradach, które pomogą w zrobieniu ładnego makijażu.

Warto zacząć od pielęgnacji

Podstawa dobrego makijażu brwi to przede wszystkim zadbanie o ich prawidłową ogólną kondycję – podobnie jest w przypadku skóry. Sporo kobiet posiada gęste brwi z ciemnymi włoskami, które świetnie nadają się do modelowania, a właściwa regulacja pozwoli nadać im piękny kształt. Jednakże są również kobiety, które w wieku nastoletnim poddały się modzie na bardzo cienkie brwi. Jest to niestety błąd, ponieważ przywrócenie ich do należytego stanu jest uciążliwe, a często nawet niemożliwe do wykonania. Warto stosować specyfiki, które dodadzą z natury lichym brwiom trochę potrzebnej gęstości. Na rynku jest dostępnych wiele specyfików – od tanich, aż po drogie odżywki. Bardzo popularną odżywką jest olej rycynowy, który powinien świetnie wpłynąć na grubość i ogólną kondycję brwi. Warto pielęgnować brwi, ponieważ później łatwiej będzie nam wykonać makijaż.

Dowiedz się też, co to makrama, kreatywne hobby

Jak malować brwi?

Należy pamiętać o tym, że kolor oraz gęstość brwi wynika głównie z genetyki – bardzo trudno przeskoczyć określony przez naturę pułap. Jeżeli zrobi się wszystko, aby zapuścić świetne brwi i wiadomo już, jak je sprawnie regulować, to warto zrobić je w taki sposób, by prezentowały się one w pięknej formie. Do najprostszych metod związanych z malowaniem brwi – którą powinien opanować nawet laik – jest stosowanie standardowych cieni do brwi. Na rynku najczęściej dostępne są w bardzo wygodnych zestawach – znajduje się w nich wszystko, co potrzebne. W przypadku malowania brwi cieniami warto zacząć od podkreślenia ich dolnej linii – najlepiej zastosować cień o ciemniejszej barwie. Takim samym cieniem należy zaakcentować końcówkę brwi (do połowy długości), a jej początek trzeba pomalować cieniem jaśniejszym. Dzięki temu brew nie będzie płaska, lecz dużo bardziej naturalna, a także trójwymiarowa. Następnym krokiem jest utrwalenie efektu – najlepiej to zrobić woskiem, lekko mierzwiąc włoski u samego początku brwi.

Użycie kredki do brwi

Bardzo popularnym kosmetykiem, który podkreśla okolice oczy, jest kredka do brwi. Mimo tego, że z jej prawidłowym używaniem trzeba lepiej się obyć, niż w przypadku na przykład cieni, to warto to zrobić, ponieważ dobrze używana powinna zapewnić o wiele lepszą precyzję. Trzeba ją używać tak, jak cienia, czyli podkreślić dolną linię brwi, a kolejno ostrzej zaakcentować końcówkę. Następnie należy wypełnić wszelkie ubytki we włoskach – niewielka ilość kredki powinna być nałożona na początek brwi. Żeby całość świetnie wyglądała, warto wyczesać brwi specjalną spiralką. Brwi zrobione za pomocą kredki powinny prezentować się przepięknie. Warto stosować kosmetyki i akcesoria od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Poznaj przyczyny powstawania podrażnień po goleniu

Udostępnij