artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Dom

Salon glamour w bloku – w jaki sposób go wykonać?

Salon glamour w bloku – w jaki sposób go wykonać?

W ostatnim czasie bardzo modny jest styl glamour. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania w swoich wnętrzach, ponieważ dzięki nim każde pomieszczenie może być od razu eleganckie i nowoczesne. Jakie są najbardziej charakterystyczne cechy tego stylu?

Odpowiednia aranżacja mieszkania bardzo ważna

Zdecydowanie właściwa aranżacja mieszkania jest bardzo ważna, ponieważ wbrew pozorom wygląd naszych wnętrz diametralnie wpływa na nasze samopoczucie. Nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę w tym przypadku warto wybrać jeden motyw przewodni, który zastosujemy we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki temu całość będzie prezentowała się naprawdę dobrze. Wielu właścicieli mieszkań popełnia podstawowy błąd, ponieważ w tym przypadku decyduje się przede wszystkim na wybór wielu motywów. Oczywiście w programach o aranżacji wnętrz specjaliści łączą dowolnie takie rzeczy, zwłaszcza jeżeli chodzi o dodatki.

salon glamour w bloku

Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że w tym przypadku bardzo ważne jest aby skupić się na jednej rzeczy, jeśli nie mamy w tym przypadku zbyt dużego doświadczenia. Nieprzemyślane łączenie stylów może przynieść nam więcej szkody niż pożytku, dlatego powinniśmy wziąć to pod uwagę. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest między innymi styl glamour. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ za pomocą tego stylu można stworzyć naprawdę eleganckie wnętrza, nawet w niewielkim mieszkaniu. Jest to bardzo modne rozwiązanie, na które w ostatnim czasie decyduje się coraz więcej osób. Czym więc dokładnie charakteryzuje się styl glamour?

Poznaj też nietypowe ozdoby na ścianę

Styl glamour coraz bardziej popularny

Warto pamiętać, że styl glamour to przede wszystkim nurt, który ma nam się kojarzyć z elegancją, jednak nie z nadmiernym przepychem. Wszystko w tym stylu jest przemyślane, jak przykładowo dodatki w postaci wielu kryształów lub też eleganckich ozdób, które oczywiście na pierwszy rzut oka przyciągają naszą uwagę, jednak wszystko jest zrobione ze smakiem. Ciekawostką jest fakt, że styl glamour to także puchowe dodatki. Z tego powodu jeżeli chcemy zdecydować się na takie rozwiązanie w naszych wnętrzach, powinniśmy właśnie na to zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnie kolorystyki ten nurt także nieco różni się od innych, ponieważ przeważają tutaj żywe kolory. Bardzo dobrym przykładem w tym przypadku są meble. W sklepach możemy spotkać wyposażenie w stylu glamour wykonane w odcieniach głębokiego granatu, jak również ciemnej, butelkowej zieleni, a także aksamitnego, biskupiego różu. Możliwości jest tutaj wiele i tak naprawdę powinniśmy dobrać odcień w zależności od naszych preferencji. Oczywiście możliwy jest zakup także czarnej lub szarej kanapy również w tym stylu. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu jest zdecydowanie salon. W jaki sposób możemy go urządzić w stylu glamour?

Salon glamour w bloku – w jaki sposób go zaaranżować?

Jeżeli zależy nam na aranżacji salonu w stylu glamour, powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na odpowiednie kolory. Wato wybrać sofę oraz fotel w żywych kolorach, w szczególności jeśli jest to mniejsze pomieszczenie. Dodatkowo możemy dobrać dodatki w formie kryształków, na przykład zasłony zakończone diamentami lub też nawet gałki mebli w formie właśnie kryształków. Nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo ważne jest także aby dobrać także odpowiedni żyrandol, który koniecznie będzie składał się z wielu wiszących kryształków. Do tego możemy dobrać takie same lampy, białe lub różowe kwiaty jako dodatki oraz puszysty dywan. Dopełnieniem do całości z pewnością będzie wzorzysta tapeta w tym samym stylu.

Zobacz też, jak może wyglądać aranżacja balkonu w bloku

Udostępnij