artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Olejowanie włosów na noc – sprawdzony sposób na zdrowe i mocne włosy

Olejowanie włosów na noc – sprawdzony sposób na zdrowe i mocne włosy

Każda kobieta powinna pamiętać o tym, że odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz sprawdzone zabiegi pielęgnacyjne mogą pomóc w uzyskaniu nienagannego wyglądu włosów, przywracając im siłę, zdrowie i blask.

Podstawy pielęgnacji włosów – o czym pamiętać?

Zdrowy i piękny wygląd włosów to wypadkowa wielu różnorodnych czynników – w grę wchodzą tutaj nie tylko predyspozycje genetyczne, ale także kwestie takie jak prawidłowe zabezpieczenie struktury włosa czy dobór odpowiednich kosmetyków.

Kupując kosmetyki do pielęgnacji włosów warto pamiętać o tym, by zawsze wybierać produkty dopasowane do potrzeb włosów i skóry głowy, w miarę możliwości decydując się wyłącznie na specyfiki o naturalnym składzie. Dodatkowo przy wyborze kosmetyków do włosów koniecznie trzeba zaopatrzyć się nie tylko w szampon i odżywkę, ale także w różnego rodzaju maski, peelingi do skóry głowy i olejki.

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie to jeden z najlepszych sposobów na zachowanie pięknego wyglądu włosów. Metoda ta opiera się na mocno odżywczym działaniu olejków, które wnikają w głąb struktury włosa, odbudowując powstałe zniszczenia. Podczas zabiegu powierzchnia włosa zostaje pokryta olejkiem – warto pamiętać o tym, że dobór odpowiedniego olejku to podstawa, dzięki której możliwym stanie się uzyskanie pożądanych efektów.

Olejowanie pomaga w regeneracji i odżywieniu włosów, ale nie tylko – wiele kobiet regularnie stosujących olejki zauważa również znaczną poprawę jeżeli chodzi o rozczesywanie i układanie włosów. Dodatkowo odpowiednio dopasowany olejek zabezpieczy delikatną strukturę włosa przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwymi czynnikami takimi jak ciepło suszarki, lokówki czy prostownicy.

olejowanie włosów na noc

Dowiedz się, jak najlepiej pomalować brwi

Najpopularniejsze sposoby olejowania włosów

Istnieje wiele różnych sposobów olejowania włosów – wybór konkretnej techniki będzie zależał przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji każdej kobiety. Jednym z popularnych sposobów nakładania olejku jest między innymi olejowanie na sucho, czyli jedna z najprostszych technik, która nie wymaga dużej wprawy, zajmując przy tym stosunkowo niewiele czasu.

Innym sposobem na olejowanie włosów jest nakładanie produktu na mokro. W tym przypadku olej aplikuje się na zwilżone włosy, po czym dokładnie rozprowadza się go na poszczególnych pasmach. Cały proces koniecznie trzeba zakończyć dokładanym umyciem włosów, dodatkowo po umyciu warto nałożyć również dobrej jakości odżywkę.

Olejowanie włosów na noc – dla kogo?

Olejowanie włosów na noc to idealny sposób na odżywienie i nawilżenie mocno zniszczonych i suchych włosów. Decydując się na tę metodę warto postarać się o wybór neutralnego olejku o delikatnym i niedrażniącym zapachu. Przed rozpoczęciem procedury olejowania koniecznie trzeba upewnić się, czy dany olejek nie uczula – źle dopasowany olejek może bowiem doprowadzić do powstania bolesnych podrażnień.

Olejowanie włosów na noc należy rozpocząć od dokładnego roztarcia 2 łyżek olejku w dłoniach i starannego nałożenia go na wszystkie partie włosów – w przypadku osób z mocno przetłuszczającą się skórą głowy olejek można nałożyć wyłącznie na końcówki. Dla pewności, zaraz po nałożeniu olejku, można dodatkowo przeczesać włosy – ten szybki zabieg zapewni dokładne i równomierne rozprowadzenie produktu.

Włosy pokryte olejem można zabezpieczyć czepkiem lub ręcznikiem – w przypadku posiadaczek długich i grubych włosów dobrym pomysłem może okazać się ich wcześniejsze zaplecenie w luźny warkocz. Po przebudzeniu włosy oraz skórę głowy należy bardzo dokładnie umyć szamponem o właściwościach oczyszczających.

Zobacz też, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku

Udostępnij