artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Biznes

Jak wysłać przesyłkę paletową?

Jak wysłać przesyłkę paletową?

W obecnych czasach realizowanych jest coraz więcej przesyłek paletowych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat możliwości ich wysyłki.

Czym są przesyłki paletowe?

Przesyłka paletowa to jeden z popularnych rodzajów przesyłek, które obejmują towary rozlokowane na paletach. Paleta jest specjalną platformą, która jest wykorzystywana do transportowania przedmiotów o większej wadze i większych gabarytach. Jednak z powodzeniem można z niej korzystać także w przypadku większej ilości mniejszych przedmiotów. Palety wykorzystywane w transporcie produkowane są z drewna. Dostępne są w sprzedaży w kilku rozmiarach, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb.

Wymiary przesyłki paletowej

Palety, które są wykorzystywane w transporcie, są standaryzowane. Oznacza to, że mają określone wymiary, do których należy dostosować transportowane towary. Dzięki standaryzacji palet możliwe jest łatwiejsze zarządzanie przestrzenią magazynową. Oprócz tego możliwe jest przewożenie palet z wykorzystaniem popularnych w magazynach wózków widłowych. Wśród najczęściej wybieranych typów palet można wskazać produkty o następujących wymiarach: – 1200 x 800 milimetrów, – 100 x 1000 milimetrów, – 1000 x 1200 milimetrów, – 800 x 600 milimetrów.

Zabezpieczenie towaru

Towar znajdujący się na palecie powinien być w odpowiedni sposób zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami, dlatego warto szczególnie zadbać o ten aspekt. Produkty znajdujące się na palecie nie mogą w żaden sposób wystawać poza jej obrys, ponieważ może się to wiązać z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Oprócz tego ładunek wraz z paletą nie powinien przekraczać wysokości 1800 milimetrów. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie transportowanych produktów na środku palety, a następnie zabezpieczenie ich z wykorzystaniem folii stretch lub folii bąbelkowej. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko uszkodzenia towarów znajdujących się na palecie.

Wysyłka palety

Tanie przesyłki paletowe mogą być zlecane na różne sposoby. Najczęściej zleca się je przez Internet, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. W celu zamówienia kuriera po odbiór przesyłki paletowej warto skorzystać z brokera usług kurierskich, który skupia ofertę różnych przedsiębiorstw z branży transportowej. Jednak możliwe jest również zlecenie przesyłki bezpośrednio w firmie kurierskiej, zwłaszcza jeśli się z nią bezpośrednio współpracuje. Przed wysyłką przesyłki paletowej warto porównać jej ceny w różnych firmach kurierskich.

Dodatkowe usługi

Bardzo często firmy kurierskie świadczą dodatkowe usługi podczas transportu przesyłek paletowych. Wśród popularnych usług dodatkowych można wskazać na przykład możliwość zadeklarowania wartości przesyłki, a także kwoty pobrania. Bardzo często wysyłane są powiadomienia SMS związane z obsługą przesyłki. Firmy przewozowe oferują także zwrot podpisanych dokumentów oraz podjazd kuriera z przygotowanymi dokumentami. Usługi dodatkowe są bardzo przydatne, dlatego w obecnych czasach coraz większa ilość podmiotów realizujących wysyłki z nich korzysta.

Udostępnij