artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

„Bo można i dzielnym być człowiekiem i o paznokcie mieć staranie”. Aleksander Puszkin

Kobiety uwielbiają dbać o swoje paznokcie! Malować, modelować, przycinać, przedłużać… Niezależnie od tego, czy udają się w tym celu do pobliskiego salonu, czy spędzają godzinę lub dwie w zaciszu swojego domu, coś w pięknie wypielęgnowanych paznokciach sprawia, że ​​czują się po prostu dobrze. Niewiarygodne, ale badania wskazują, że aż 60% kobiet robi sobie paznokcie średnio co miesiąc! No i mają rację, ponieważ prawidłowe dbanie o paznokcie jest niezbędne dla zdrowia dłoni, niwelując ryzyko infekcji grzybicznych lub bakteryjnych, mogących prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Poza tym oczywiście zadbane paznokcie świadczą o klasie kobiety i jej stylu. Nie bez przyczyny Facebook czy Instagram wypełnione są po brzegi zdjęciami pań chwalących się swoimi wypielęgnowanymi i ekstrawaganckimi często pazurkami. Istnieje wiele zabiegów manicure mogących zmienić kształt czy fakturę paznokcia, a do jednych z najnowszych krzyków mody należą paznokcie hybrydowe.

Paznokcie hybrydowe – co to takiego?

Paznokcie hybrydowe to taki sposób stylizacji, który oprócz tradycyjnego przygotowania płytki paznokcia pod aplikację lakieru, pozwala na znaczne dłuższy czas trwałości i noszenia. Lakier hybrydowy jest bowiem odporny na odpryski, zarysowania i wybarwienia.

Paznokcie niezwykle efektowne, eleganckie i pięknie podkreślające kolory, to właśnie manicure hybrydowy, który stał się ostatnimi czasy wyjątkowo popularny. Wyrafinowanie, modne odcienie, energetyczna czerwień i delikatne w swej fakturze paznokcie, niezależnie od kolorystyki, zawsze robią duże wrażenie. Subtelny wygląd hybrydowych paznokci jest idealnym tłem dla wakacyjnych wzorów, a także błyszczących, karnawałowych designów.

Ta modna metoda stylizacji paznokci jest ponadto doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, ceniących sobie oszczędność czasu. Na dodatek przy odrobinie samozaparcia każda pani będzie mogła wykonać ją samodzielnie, przeobrażając się w stylistkę wyznaczającą nowe trendy w świecie mody.

Zobacz, jak najlepiej pomalować brwi

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Przede wszystkim należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania paznokci. Przygotowując je pod matowy lakier hybrydowy najpierw musimy wymodelować i równomiernie zmatowić płytkę paznokcia, a następnie dokładnie odtłuścić paznokcie, najlepiej bezpyłowym wacikiem. Już po chwili jesteśmy gotowi do właściwego zabiegu stylizacji.

Aby poprawić trwałość manicure hybrydowego stosujemy podkład, który bardzo mocno wiąże płytkę z bazą. Lakier nakładamy po 40-60 sekundach, pamiętając aby warstwa jego była jak najcieńsza. Baza, zgodnie z nazwą, to absolutna podstawa, od której zależy bezpośrednio przyczepność kolorowej hybrydy i cała trwałość naszego zdobienia. Każda z nich dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych, a niektóre umożliwiają przedłużenie płytki paznokcia.

Przystępujemy teraz do jednego z kluczowych momentów! Nałożoną bazę utwardzamy w lampie (LED – 30 sekund, UV – 60 sekund). W przypadku, gdy mamy do czynienia z wyjątkowo zniszczonymi paznokciami, warto nałożyć drugą warstwę bazy i ponownie utwardzić.

Teraz wreszcie na salony wjeżdża właściwy kolor! W zależności od pigmentacji nakładamy jedną lub dwie warstwy wybranego odcienia lakieru hybrydowego. Przy nakładaniu dwóch warstw, pierwsza powinna być jak najcieńsza, równomiernie pokrywając płytkę paznokcia, jak najbliżej skórek. Druga warstwa może być grubsza, ale musi być nakładana z równą precyzją. Każda warstwa utwardzana jest w lampie (LED – 30 sekund, UV – 2 minuty).

Top hybrydowy to ostatni lakier, który utrwala cały manicure. Gwarantować on powinien dużą trwałość kreacji i jej odporność na ścieranie, a także eliminować ryzyko powstania warstwy dyspersyjnej, czyli lepkiej naleciałości po użyciu lampy. Tak po kilku zaledwie krokach, paznokcie hybrydowe lśnią nowością i mogą przyciągać zazdrosne spojrzenia koleżanek.

Poznaj najczęstsze przyczyny powstawania podrażnień po goleniu

Udostępnij