artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Dom

Jak wybrać kamery IP do monitoringu podwórka

Jak wybrać kamery IP do monitoringu podwórka

Zastanawiasz się, jak wybrać dobre kamery IP do monitoringu podwórka? A może dopiero rozważasz, czy montaż monitoringu przydomowej posesji się opłaca? Dziś pokażemy Ci, dlaczego warto monitorować podwórko i jak wybrać urządzenia do realizacji tego zadania. Zapraszamy!

Standardem stało się monitorowanie posesji przylegających do zakładów przemysłowych, budynków biurowych, obiektów użyteczności publicznej czy urzędów i instytucji. Okazuje się jednak, że świadomość potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa w domach jednorodzinnych oraz budynkach mieszkalnych jest wciąż niewystarczająca. Właściciele często decydują się na montaż kamer IP wewnątrz obiektu, bagatelizując znaczenie monitoringu terenów przyległych. Wartościowe mienie, samochód stojący na przydomowym placu czy drogie narzędzia ogrodowe, a nawet wartościowe rośliny – te wszystkie rzeczy mogą paść łupem złodziei albo stać się celem zuchwałego aktu wandalizmu. Kamery IP zapewniają całodobowy podgląd na żywo sytuacji na podwórzu. Co więcej, zapis z kamer może być archiwizowany na dysku rejestratora. W przypadku nowoczesnych systemów, dostaniemy też powiadomienie o podejrzanej aktywności intruza.

Monitoring podwórka? A po co to robić?

Nadal zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w kamery IP do monitoringu podwórka? Przedstawimy Ci teraz kilka ważnych argumentów!

 • Ochrona przed intruzami – przede wszystkim zyskujesz możliwość skutecznej ochrony na wypadek ingerencji intruzów.
 • Monitoring na wypadek nagłych zmian pogodowych – w przypadku nagłych zjawisk pogodowych, takich jak grad, możesz upewnić się, czy np. Twój samochód jest w garażu, czy pozostawiłeś go na zewnątrz.
 • Obniżenie kosztów ubezpieczenia – monitoring wizyjny to dobra karta przetargowa w przypadku negocjowania kosztów składki ubezpieczeniowej na dom.

Zyskujesz też stały podgląd sytuacji na terenie przydomowej posesji. Możesz sprawdzić, czy Twoje dzieci bawią się w ogródku, czy przebywają wewnątrz domu.

Kamery IP do monitoringu podwórka – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać właśnie kamery IP do monitoringu podwórka? Ważną zaletą monitoringu tej klasy jest możliwość łatwej instalacji urządzeń i szybkiej konfiguracji. Możesz zasilać je z użyciem technologii PoE bez potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania. Ponadto kamery IP otwierają przed Tobą nowe możliwości zarządzania systemem monitoringu wizyjnego z dowolnego miejsca z użyciem aplikacji mobilnej na smartfona z systemem Android albo iOS.

Jak wybrać kamery IP do monitoringu podwórka?

Przekonaliśmy Cię i zastanawiasz się, jak wybrać kamery IP do monitoringu podwórka? Zwróć uwagę przede wszystkim na poniższe aspekty!

 • Solidna obudowa – szczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa zaprojektowana w odpowiedniej klasie klasyfikacji IP oraz IK to podstawowa cecha, na jaką musisz zwrócić uwagę.
  • Emiter podczerwieni – planując całodobowy monitoring posesji pamiętaj o funkcji emitera IR, dzięki której obraz z kamery IP będzie wyraźny nawet w nocy.
  • Funkcje inteligentne – klasyfikowanie obiektów, wykrywanie ruchu czy sygnalizacja przekroczenia obszaru to jedne z wielu funkcji inteligentnych, jakie oferują urządzenia.
  • Kompatybilność – jeżeli dysponujesz istniejącym systemem, to koniecznie sprawdź, czy sprzęt będzie kompatybilny z Twoim rejestratorem. Możesz też rozważyć wymianę na rejestrator hybrydowy.
  • Relacja cena-jakość – nie zawsze warto wybierać tanie kamery IP. Dlatego zalecamy sprawdzić, jakie korzyści wynikają z zakupu droższych modeli i dopiero wtedy podjąć decyzję.Dodatkowo rekomendujemy wybór kamer IP zgodnych z technologią PoE. Dzięki temu zasilisz urządzenia poprzez skrętkę komputerową UTP bez potrzeby montażu dodatkowego zasilania.Gdzie kupić kamery IP do montażu na podwórku?Szukasz dobrego dostawcy profesjonalnych kamer IP do montażu na podwórku i zastanawiasz się, gdzie je kupić? Odkryj bogatą ofertę sklepu internetowego EC System i zyskaj dostęp do szerokiego asortymentu kamer IP w korzystnych cenach oraz fachowego wsparcia doradców handlowych.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij