artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Internet

Sposoby na niedrogi Internet za granicą

Sposoby na niedrogi Internet za granicą

Wyjeżdżając za granicę czy to w celach turystycznych, czy też w celach zarobkowych, zazwyczaj potrzebujemy mieć stały i nielimitowany dostęp do Internetu. Jak zatem można szybko i wygodnie oraz przede wszystkim niedrogo aktywować Internet za granicą? Poniżej przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów na znalezienie pakietu internetowego w dobrej cenie.

Karta SIM zagranicznego operatora

Porównując stawki za Internet za granicą, może okazać się, że lokalni operatorzy w danym kraju, będą mieli dla nas lepszą ofertę niż nasi rodzimi operatorzy. Wówczas warto nabyć starter zagranicznego operatora. Co ważne, można to zrobić jeszcze przed wyjazdem, ponieważ takie karty SIM są ogólnodostępne w wielu sklepach internetowych. Wystarczy zatem zamówić odpowiednią kartę, zapoznać się ze sposobem jej aktywowania, cennikiem oraz czasem, przez jaki można z niej korzystać. Oczywiście starter operatora zagranicznego kupimy bez problemu także na miejscu. Najważniejsze jednak by wykupić jakikolwiek pakiet, ponieważ bez pakietu czy to polskiego, czy zagranicznego, stawki za Internet za granicą potrafią być naprawdę bardzo wysokie. Dodatkowo planując dłuższy lub stały pobyt dobrze jest też zaopatrzyć się w modem Wi-Fi, taki modem zdecydowanie lepiej będzie kupić w Polsce i zabrać go ze sobą do miejsca docelowego. Większość modemów posiada uniwersalne wejścia na kartę SIM, dlatego bez problemu będziemy mogli umieścić w nim starter każdego zagranicznego operatora. Chcąc zwiększyć zasięg modemu, można też dokupić do niego anteny wzmacniające sygnał. Jest to dobra opcja dla osób, które potrzebują Internetu za granicą nie tylko, by realizować swoje indywidualne potrzeby, ale i do wykonywania codziennej pracy.

Zobacz, dlaczego warto wybrać Internet LTE

Stały dostęp do Internetu za granicą

Planując zostać na dłużej na obczyźnie, warto też rozważyć ofertę stałego dostępu do Internetu za granicą. Może się bowiem okazać, że taki stały dostęp do Internetu w dłuższej perspektywie czasowej, będzie dla nas po prostu bardziej opłacalny. W tym celu warto odwiedzić fora zrzeszające Polaków mieszkających w danym kraju. Ponieważ na tego typu forach bez problemu znajdziemy wskazówki dotyczące zarówno oferty konkretnych operatorów, jak i warunków koniecznych do spełnienia, by zawrzeć z nimi umowę.

Wi-Fi w miejscach publicznych

Nie zawsze będąc za granicą, potrzebujemy stałego dostępu do Internetu. W takim przypadku nie ma sensu przepłacać i można spokojnie korzystać z dostępnych w różnych kawiarniach, centrach handlowych, czy na stacjach benzynowych darmowych hotspotów. Warto jednak przed samą podróżą sprawdzić mapę miejsc z darmowym Wi-Fi w danym kraju, żebyśmy później nie mieli problemów z ich znalezieniem. Na szczęście w Internecie można znaleźć kilka ciekawych portali, na których na bieżąco aktualizuje się mapę tego typu miejsc.

Podsumowując, obecnie na rynku możemy znaleźć wiele praktycznych sposobów na pozyskanie niedrogiego Internetu za granicą. Warto jednak zawczasu zainteresować się tym tematem i nie zostawiać kwestii związanych z dostępem do Internetu za granicą na ostatnią chwilę.

Poznaj zalety Internetu bezprzewodowego

Udostępnij