artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Biznes

Manager reklam Facebook – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Manager reklam Facebook – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Jak tworzyć reklamy na Facebooku i sprawnie nimi zarządzać? Jeśli ktoś czymś takim się jeszcze nie zajmował, a jednocześnie chce znacznie poprawić swoją sprzedaż, to… żaden problem. Dzięki narzędziu manager reklam Facebook stanie wreszcie otworem, co oczywiście przełoży się na jeszcze większą sprzedaż. Ale do rzeczy…

Manager reklam Facebook – co to takiego?

Manager reklam to proste, a zarazem funkcjonalne narzędzie, za pomocą którego użytkownik może sprawnie i szybko tworzyć reklamy, a także zarządzać nimi w czasie rzeczywistym. Co więcej, w jednej aplikacji można przeglądać wszystkie realizowane przez siebie kampanie reklamowe, pojedyncze reklamy, a nawet gotowe zestawy reklam. Co więcej, za pomocą tego narzędzia można też wprowadzać do nich szereg zmian, które przełożą się na ich optymalizację i większą popularność wśród potencjalnych klientów. Na poniższym przykładzie można się przekonać, jak wiele jest możliwe dzięki temu na pozór niewielkiemu narzędziu.

Sprawdź też, czym jest franczyza

Wszystkie funkcje managera

Jak na funkcjonalne narzędzie przystało, manager reklam Facebook może bardzo wiele, jeśli chodzi o przetwarzanie, dodawanie i optymalizowanie reklam. Oto najważniejsze funkcjonalności tego skądinąd złożonego narzędzia:

1. Tworzenie kampanii reklamowych – dzięki managerowi użytkownik Facebooka może skorzystać z zaawansowanego kreatora reklam, dzięki któremu przygotowanie kampanii stanie się o wiele łatwiejsze. Co ważne, wspomniany kreator to narzędzie inteligentne, które pomoże dobrać optymalną strategię i rozwikłać wiele innych, „marketingowych” problemów. Co ważne, w procesie tworzenia kampanii reklamowych niezwykle ważne jest to, aby wybrać swój oczekiwany cel marketingowy, grupę osób docelowych, umiejscowienie reklamy i jej format. Mądry dobór tych danych pozwoli uzyskać bardzo korzystne wyniki kampanii.

2. Zarządzanie wieloma reklamami – aby stabilnie zwiększać sprzedaż poprzez np. Facebooka, trzeba nie tylko stawiać na nowe kampanie, ale też i modyfikować te stare. Mówiąc wprost, chodzi o zarządzanie nimi, by ich efektywność była jak największa. Poprzez zarządzanie reklamami ma się na myśli edytowanie grupy odbiorców, planowanego budżetu, a także umiejscowienia materiału. Co więcej, można w ten sposób tworzyć kopie już istniejących reklam, dostosowując je do potrzeb potencjalnych użytkowników. Dzięki temu nie trzeba tworzyć nowych rozwiązań, lecz wystarczy modyfikować te, które już istnieją.

3. Monitorowanie skuteczności istniejących kampanii reklamowych. Dzięki managerowi reklam na Facebooku użytkownik może również na bieżąco monitorować skuteczność swoich reklam. Co więcej, dane te można „ubrać” w specjalne raporty, które odpowiedzą na wiele szczegółowych pytań dotyczących wybranych kampanii. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyświetlenia tych informacji na poziomie konta użytkownika, co wiąże się z ich łatwą dostępnością. Co ważne, dane te mogą zostać rozbite na pojedyncze wskaźniki. Dzięki temu łatwiej będzie można się dowiedzieć, jakie czynniki mają wpływ na taką a nie inną sytuację na stronie.

manager reklam na facebooku

Uwaga! Zaletą managera reklam na Facebooku jest również to, że jego funkcje są zdefiniowane w prostym i przejrzystym interfejsie. Dzięki temu użytkownik może łatwo i szybko zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi danymi, a jeśli jest to konieczne – może też znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytania dzięki menu pomocy.

Dostęp w ramach aplikacji mobilnej

Co ciekawe, istnieje również możliwość wykorzystania potencjału, jaki niesie ze sobą aplikacja mobilna managera. Opcja ta przeznaczona jest głównie dla tych osób, które wolą pracować na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma na bieżąco dostęp do wszystkich niezbędnych danych. Mało tego – są one scentralizowane w ramach niewielkiego, choć mocno domyślnego interfejsu, w którym znalezienie żądanego zbioru danych jest niezwykle proste.

Podsumowując, manager reklam Facebook to funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu korzystanie z potencjału reklam na FB jest jeszcze wygodniejsze. Widać to zwłaszcza na przykładzie poręcznej aplikacji mobilnej, którą można pobrać na Androida i iOS.

Zobacz też, jak otworzyć sklep internetowy

Udostępnij