artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Motoryzacja

Czy SUV do 50 tys. złotych istnieje?

Czy SUV do 50 tys. złotych istnieje?

Dziś SUV-y kojarzą się przede wszystkim z zamiennikiem niezwykle popularnych miniVan-ów, które jeszcze kilka lat temu rządziły na polskich drogach. Trzeba jednak przyznać, że te specyficzne pojazdy stały się ikonami polskich, trudnodostępnych dróg i właśnie dlatego są one wybierane również jako samochody dla dużych rodzin. Jakie przyzwoite modele można kupić do 50 tysięcy złotych?

Skoda Yeti – dobry SUV do 50 tys. złotych

Skoda Yeti to dość oryginalny, a zarazem bardzo klimatyczny SUV do 50 tyś złotych. Specyficzną cechą tego pojazdu jest jego niekwestionowana funkcjonalność, która – co ciekawe – została podparta bardzo oryginalnym i niecodziennym designem. Mało tego – auta tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku wtórnym, co również ma znaczny wpływ na finalną cenę. W Yeti kierowca uzyskuje dostęp do silnika 2.0 TDI i do wydajnego napędu 4×4. Mało tego – w swej rozbudowanej wersji auto to wyposażone zostało w szereg zdobień, ale też w funkcjonalny, duży ekran. Jego tańsza wersja, której cena jest niższa niż zakładane 50 tysięcy złotych nie ma tych błyskotek, ale za to jest niezawodna i przyzwoicie rozplanowana.

Dowiedz się więcej o samochodach używanych z Niemiec

Kia Sportage – hit na rynku SUVów do 50 tys. złotych

Kia Sportage to prawdziwy hit rynku wtórnego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż pojazd ten szybko znika z rynku i jednocześnie dobrze trzyma swoją cenę. Do 50 tysięcy złotych można kupić pojazdy wchodzące w skład trzeciej generacji, które – co ciekawe – można wyposażyć w instalację LPG. Sporą zaletą jest też mocny silnik o pojemności 2.0 litra, którego moc to aż 163 konie mechaniczne. Alternatywą dla tego modelu (pochodzącego z roku 2010) jest Kia Sportage z silnikiem Diesla. Model ten – pochodzący z 2012 roku – nie pali dużo, jest funkcjonalny i co ważne: rzadko się psuje. Bardzo istotne jest również to, że pojazd ten nie posiada dwumasowego koła zamachowego, co znacznie wpływa na ograniczenie ewentualnych kosztów eksploatacyjnych. Na tak niską cenę ma wpływ również to, że model ten nie posiada napędu 4×4. Co prawda taki pojazd jak najbardziej można kupić, ale jego cena będzie znacznie wyższa niż wspomniany próg cenowy.

SUV do 50 tys. złotych

Opel Mokka – ciekawa opcja SUVa do 50 tys. złotych

Opel Mokka to dość specyficzny samochód o czym wie każdy, kto miał przyjemność nim jeździć. Co prawda jego konstrukcja nie jest zbyt porywająca i – czasem wydaje się – dość ciężka, ale wciąż znajduje wielu nabywców, którzy stawiają na modele funkcjonalne i niezawodne. Mało tego, model ten znajduje wielu nabywców na rynku wtórnym, co niewątpliwie świadczy o jego jakości. Największym atutem Mokki jest oczywiście jego niezawodny silnik o pojemności 1.4. Co ważne, doskonale współpracuje on z instalacją gazową, co znacznie ogranicza koszty eksploatacyjne. Za 49 900 złotych można kupić całkiem przyzwoitego Opla z 2014 roku, który posiada silnik o mocy 140 koni mechanicznych.

Ok, Mokka na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco nudnym samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że ten SUV do 50 tys prowadzi się bardzo dobrze. Mało tego – wyróżnia się on dość stabilną trakcją i to nawet w trudnych warunkach jazdy. Co więcej, modele te wyróżniają się bardzo dobrym wyciszeniem, co naturalnie przedkłada się na wysoki komfort jazdy. A wspomniane już LPG jest dla wielu potencjalnych klientów bardzo nęcące. Cóż, w końcu paliwo na stacjach nadal jest dość drogie.

Podsumowanie

Co ciekawe, za 50 tysięcy złotych można już kupić całkiem przyzwoitego SUV-a. Oczywiście znalezienie odpowiedniego modelu trochę potrwa, ale nie jest to coś nierealnego. Trzeba też przyznać, że taki zakup zwykle zwróci się z nawiązką. Ale do tego potrzeba cierpliwości w poszukiwaniu konkretnych ofert.

Zobacz też jak wygląda sprzedaż i wyrejestrowanie samochodu

Udostępnij