artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Popularne marki samochodów amerykańskich – jakie mają zalety?

Popularne marki samochodów amerykańskich – jakie mają zalety?

Coraz więcej miłośników motoryzacji decyduje się na auta produkowane w USA. Dlaczego? Skąd tak duże zainteresowanie niektórymi maszynami zza oceanu? W niniejszym artykule ogólnie opiszemy, jakie są najbardziej popularne marki samochodów amerykańskich. Wymienimy tak ich najważniejsze zalety oraz wyjaśnimy, co zrobić, aby nie żałować ich kupna.

Luksusowe, sportowe i klasyczne

Gdyby zapytać przypadkową osobę, jakie zna amerykańskie fury, zapewne na początku wspomniałaby o Chevrolecie i Cadillacu. Nic dziwnego. Te samochody swoją popularność zawdzięczają wielu filmom sensacyjnym i przygodowym. Są potężne. Osiągają długość do kilku metrów. Dodatkowo ich silniki mają dużą moc. Poza tym już na pierwszy rzut oka prezentują się bardzo luksusowo (podobnie jak Lexus itp.). Z kolei, jeżeli chodzi o najchętniej importowane auta sportowe, to należy głównie tutaj napisać o Fordzie Mustangu oraz Camaro. Charakteryzują się one oryginalnym designem i specyficznym rykiem silnika. Wielu młodych kierowców marzy, aby przetestować kilkaset koni mechanicznych, choć na polskich drogach nie będzie to łatwe. Właśnie dlatego lepiej wybrać pojazdy klasyczne (zaliczając się do nich m.in.: Pontiac i Dodge). Tym bardziej że za takie zabytkowe maszyny z lat 70. XX wieku ie trzeba uiszczać opłaty celnej oraz akcyzy, a to wiążę się ze sporymi oszczędnościami dla kolekcjonerów!

Kilka wspólnych zalet

Niemal wszystkie marki samochodów amerykańskich charakteryzują się okazyjną ceną. Co więcej, mają oczywiście bardzo mocny silnik i wytrzymałą blachę. Często dość miękkie zawiesza powoduje, że są niezwykle wygodne. Jazda takimi autami sprawia wiele radości – zdecydowanie więcej niż w przypadku kierowania pojazdami produkowanymi w Europie. Wystarczy sobie wyobrazić, jak mkniemy przez pustkowia, po prostej drodze, aby poczuć wyjątkowość tych samochodów.

Jak importować auta amerykańskie do Polski?

Marki samochodów amerykańskich cechują się także wartością sentymentalną. Skoro już wiemy, skąd bierze się tak dużą popularność tych wyrazistych aut z USA, warto jeszcze wytłumaczyć, jak najlepiej je kupować. Do wyboru mamy bowiem dwie opcje. Możemy owe pojazdy nabyć samemu albo za pomocą pośrednika. To dobrze, że są dwa rozwiązania. Chodzi przecież o maszyny znajdujące się na innym kontynencie, daleko, bo tysiące kilometrów od Polski. Jeżeli nie zna się pewnych zasad i mechanizmów, jakie obowiązują na giełdzie amerykańskiej, wtedy można zostać łatwo oszukanym.

Właśnie dlatego, aby uniknąć wpadki, należy skorzystać z usług bardzo doświadczonych fachowców. Takie osoby, czyli pośrednicy zajmą się wszystkimi, niezbędnymi formalnościami i dokładnie sprawdzą, czy na pewno konkretne marki samochodów amerykańskich w określonych przedziałach cenowych, którymi są zainteresowani klienci, okażą się dobrą, opłacalną inwestycją. Wówczas nie dojdzie do przykrej sytuacji, że po kilku dniach lub miesiącach użytkowania piękne, wielkie auto odmówi nagle posłuszeństwa, psując się gdzieś na jezdni.

Udostępnij