artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Czy łatwo jest zrobić router z telefonu?

Czy łatwo jest zrobić router z telefonu?

Obecnie praktycznie wszystkie dostępne na rynku urządzenia mobilne, zwłaszcza te pracujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS, posiadają możliwość zrobienia routera z telefonu. Jest to rozwiązanie, które przy pomocy łączności Wi-Fi, Bluetooth bądź też odpowiedniego kabla może udostępniać Internet na inne urządzenia. W ten sposób uruchomiona na telefonie sieć może także służyć na laptopie, telewizorze oraz innym urządzeniu tego typu. Funkcja routera jest wbudowana w ustawienia praktycznie wszystkich smartfonów, jakie można kupić na rynku. Aby działała w sposób prawidłowy, nie trzeba ściągać żadnych dodatkowych aplikacji. Wystarczy wiedzieć, jak uruchomić odpowiednią opcję.

Jak zrobić router z telefonu– co będzie potrzebne?

Odpowiedź na pytanie, jak zrobić router z telefonu, jest banalnie prosta. Tak naprawdę, wystarczy posiadać telefon, który w danej chwili posiada dostęp do sieci. Musi być także wyposażony w aktywną kartę SIM. Im lepszy zasięg, tym szybciej będzie działał udostępniony Internet.

Trzeba pamiętać o tym, że w różnych modelach telefonu, Hotspot może mieć nieco inną nazwę na liście ustawień. Niemniej jednak, znalezienie go nie powinno stanowić większego problemu. Każdy użytkownik, który chce skorzystać z telefonu w roli routera, powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie udostępnianej sieci. Im bardziej skomplikowane hasło dostępu – tym lepiej dla bezpieczeństwa wprowadzanych danych. Trzeba także zadbać o to, by dostęp do sieci zapewnić tylko zaufanym urządzeniom, co do których ma się pewność, że nie wpadną w niepowołane ręce.

Zamiana smartfona w router

Konfiguracja urządzenia w ten sposób, by służyło jako router, jest bardzo prosta. Tak naprawdę wystarczy kilka kliknięć, by móc cieszyć się smartfonem w roli routera. Trzeba jednak pamiętać o tym, że hotspot osobisty zużywa spore ilości baterii, dlatego dobrze jest wyposażyć się w dodatkowy powerbank lub ładowarkę.

Aby aktywować funkcję Hotspot w telefonie, należy przejść do ustawień telefonu i znaleźć opcję „Hotspot mobilny” lub „Udostępnianie internetu”. W większości przypadków można to zrobić w prosty sposób, klikając odpowiedni przycisk w ustawieniach. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z funkcji Hotspot może wiązać się z dodatkowymi opłatami od operatora za transfer danych.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z przenośnego routera

Korzystanie z funkcji Hotspot może być bardzo wygodne, ale również wiąże się z pewnymi zagrożeniami związanymi z bezpieczeństwem naszego połączenia internetowego.

Przede wszystkim, warto zabezpieczyć swoje połączenie hasłem, aby uniknąć nieautoryzowanego dostępu do naszego internetu. W ustawieniach Hotspotu można ustawić unikalne hasło dostępu, które będzie wymagane od innych urządzeń, aby połączyć się z naszym przenośnym routerem.

Ponadto, warto korzystać z VPN (Virtual Private Network) podczas korzystania z przenośnego routera. VPN zapewnia dodatkową warstwę ochrony, która szyfruje nasze dane i chroni je przed niepowołanym dostępem.

Osoby, które obawiają się o nadmierne zużycie danych, muszą wiedzieć, że w ustawieniach smartfona można włączyć opcję limitu Internetu. Funkcja hotspota wyłączy się, kiedy zostanie on przekroczony.

Podsumowując, każdy użytkownik smartfona powinien wiedzieć, jak zrobić router z telefonu. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy ta funkcja może okazać się naprawdę przydatna. Sytuacje kryzysowe, kiedy dostęp do sieci Wi-Fi jest niezbędny, zdarzają się bardzo często – zwłaszcza na różnego rodzaju wyjazdach. Dzięki funkcji hotspot można udostępnić Internet na dowolne, wybrane urządzenia i cieszyć się nielimitowanym dostępem do sieci.

Udostępnij