artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Lodówka Samsung z dolnym zamrażalnikiem – na jakie funkcje postawić?

Lodówka Samsung z dolnym zamrażalnikiem – na jakie funkcje postawić?

Raczej żadne gospodarstwo domowe nie mogłoby poradzić sobie bez lodówki. Biorąc pod uwagę, jak wielkie znaczenie ma dla nas ten sprzęt AGD przy jego wymianie na nowy model, warto sprawdzić, jakie udogodnienia przygotowali nam twórcy chłodziarek. Na jakie funkcje warto postawić w nowej chłodziarce? Lodówka Samsung z dolnym zamrażalnikiem może być świetnym przykładem. Za chwilę odpowiemy na to pytanie, więc zapraszamy do lektury!

Lodówka Samsung z dolnym zamrażalnikiem czy może Side by Side?

Zanim przejdziemy do ciekawych rozwiązań technologicznych występujących w nowych chłodziarkach i zastanowimy się, na które z nich warto postawić, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie odnośnie do rodzaju naszej nowej lodówki. Lodówka Samsung z dolnym zamrażalnikiem, czyli model Combi, to najczęściej spotykana i wybierana opcja, jednak musimy pamiętać o tym, że na rynku występują też inne rodzaje chłodziarek.

Przykładowo w gamie marki Samsung znajdziemy modele Side by Side – zamrażarka Samsung w tym modelu znajduje się po lewej stronie, jako zupełnie osobna komora chłodząca, obok komory lodówki umiejscowionej po prawej stronie. Całość otwierana jest podobnie do szafy, co stanowi wygodne rozwiązanie dla dużych rodzin.

Lodówko-zamrażarka Samsung – zupełna podstawa, czyli No Frost

Pierwszym z udogodnień, jakie powinna mieć nasza nowa lodówko-zamrażarka Samsung, jest funkcja No Frost. Pozwala ona na mniejsze osadzanie się szronu i lodu na produktach i na ściankach naszego urządzenia. Co ta opcja daje nam w praktyce?

Każdą lodówkę będzie trzeba raz na jakiś czas rozmrozić, niezależnie od tego, czy to starszy, czy nowszy model. Ten zabieg ma spore znaczenie w zapewnieniu naszej chłodziarce i zamrażarce Samsung dogodnych warunków pracy. W urządzeniach z funkcją No Frost będzie to zdecydowanie łatwiejsze – będziemy mogli odmrozić naszą lodówkę bez uciążliwego skrobania lodu.

Lodówka Samsung i technologia Space Max

Jednym z najciekawszych rozwiązań oferowanych przez markę Samsung w kontekście chłodziarek jest technologia Space Max, która pozwoliła na spore zwężenie ścianek lodówki[1]. Tę opcję możemy spotkać zarówno w lodówkach typu Combi, jak i w urządzeniach Side by Side.

Dzięki technologii Space Max będziemy mieli pewność, że przestrzeń w naszej lodówce Samsung z dolnym zamrażalnikiem będzie zawsze w pełni wykorzystana.

Metal Cooling, czyli opcja dla miłośników ekologii i niskich rachunków

W gamie marki Samsung znajdziemy modele lodówek, których tylna ścianka jest wykonana ze specjalnego metalu. Ta technologia nazywa się Metal Cooling i pozwala na mniejsze zużycie energii elektrycznej[2] przez lodówko-zamrażarkę Samsung.

Kiedy otwieramy naszą chłodziarkę, część chłodu z niej ucieka, co wymusza większy pobór prądu i jest potencjalnie niebezpieczne dla naszej żywności. W przypadku urządzeń z Metal Cooling po otwarciu lodówki metal będzie dalej chłodził produkty[2], co przełoży się na ich dłuższą świeżość i pozwoli zaoszczędzić na rachunkach.

 

[1] Technologia SpaceMax™ umożliwiła uzyskanie większej przestrzeni użytkowej wewnątrz chłodziarko-zamrażarki Samsung. Wyjątkowy i wysoko wydajny system izolacji sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Wnętrze lodówki daje nawet o 18 l więcej pojemności do dyspozycji*. A wszystkie parametry zewnętrzne pozostają bez zmian. *Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF

[2] Metalowe wykończenie Metal Cooling zapewnia lepszą izolację wewnętrznych warunków w lodówce. Zapewnia większą stabilność temperatury wewnętrznej oraz szybszy powrót do ustawionej temperatury po otwarciu drzwi. Daje to dużą oszczędność energii.

 

Udostępnij