artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Dom

Jaki telewizor kupić? Oto najważniejsze parametry telewizora do domu

Jaki telewizor kupić? Oto najważniejsze parametry telewizora do domu

Telewizor to dla wielu osób niezbędne urządzenie w domu. Choć tradycyjna telewizja straciła w ostatnich latach na popularności, możemy liczyć na mnóstwo o wiele ciekawszych i przystosowanych do potrzeb użytkowników rozwiązań. Jednym z nich jest telewizja HIWAY. Dowiedz się, czym jest telewizja światłowodowa oraz jaki telewizor kupić.

Jakie telewizor kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jeszcze do niedawna można było spotkać się z przekonaniem, że najlepszy telewizor to taki, który jest zarazem najtańszy i największy. To błąd. Telewizor powinien być przede wszystkim dopasowany do pomieszczenia, w którym zostanie ustawiony. Zbyt duża przekątna może męczyć wzrok widza. Jaka przekątna będzie najlepsza? Warto kierować się odległością kanapy od ekranu.

  • Telewizor 32″ – odległość od ekranu od 1,25 do 2,75 m,
  • Telewizor 40″ – odległość od ekranu od 1,60 do 2,30 m,
  • Telewizor 43″ – odległość od ekranu od 1,70 do 3,40 m,
  • Telewizor 49″ – odległość od ekranu od 1,95 do 3,90 m,
  • Telewizor 55″ – odległość od ekranu od 2,20 do 4,40 m,
  • Telewizor 75″ – odległość od ekranu od 3 do 6 m.

Matryca telewizora – na którą technologię postawić?

Obecnie możemy zdecydować się na cztery główne rodzaje matryc.

  • LCD, czyli ekran ciekłokrystaliczny. Z racji średniej jakości obrazu, technologia ta jest coraz rzadziej stosowana. To rozwiązanie budżetowe.
  • LED to także ekran ciekłokrystaliczny, jednak z dodatkowym podświetleniem energooszczędnych diod LED. Ich zastosowanie pomogło osiągnąć zdecydowanie lepszy kontrast i kolory.
  • OLED – to nowoczesna matryca z organicznymi diodami, które nie potrzebują dodatkowego podświetlenia. W związku z tym takie telewizory są smukłe, a ich budowa jest mniej skomplikowana. Modele OLED gwarantują genialne odwzorowanie barw, a także niski czas reakcji matrycy, co z pewnością ucieszy graczy.
  • QLED to ulepszenie technologii LED. Dzięki wzbogaceniu matrycy o panele z kropkami kwantowymi możliwe było uzyskanie doskonałego nasycenia barw oraz realistyczne odwzorowanie kolorów. To pozycja dla poszukiwaczy obrazu najwyższej jakości.

Zobacz też: Czym czyścić telewizor – jak zrobić to skutecznie?

Rozdzielczość i dodatkowe funkcje

Jeśli planujesz zakup telewizora, zwracaj uwagę na modele o rozdzielczości przynajmniej 1920 × 1080 pikseli, czyli Full HD. Coraz częściej można się spotkać z jeszcze lepszymi rozwiązaniami, takimi jak 4K czy 8K, które zapewniają niezwykłą wyrazistość obrazu.

Istotny jest również system operacyjny telewizora. Możemy spotkać się z takimi propozycjami jak Android TV, Google TV, Samsung Tizen, webOS czy My Home Screen. Większość z nich została stworzona przez konkretnych producentów. Uniwersalną opcją wydaje się Android TV, który zapewnia dostęp do największej liczby aplikacji. Co więcej, są one na bieżąco aktualizowane, a wisienką na torcie jest prosty w obsłudze interfejs.

INEA – telewizja światłowodowa

Właśnie kupiłeś nowy telewizor? Chcesz cieszyć się ulubionymi programami w najlepszej jakości? Postaw na ofertę INEATelewizja światłowodowa od tego dostawcy umożliwia wybranie paczek tematycznych, które Cię interesują. Co najważniejsze, telewizyjne paczki tematyczne możesz mieć już od 9,90 zł miesięcznie, a do tego zmieniać je, kiedy tylko chcesz. INEA telewizja światłowodowa proponuje również dostęp do domowej wypożyczalni na życzenie VOD, w której znajdziesz wiele najlepszych i najnowszych produkcji.

Telewizja HIWAY, dzięki temu, że działa za pośrednictwem łącza światłowodowego, jest niezawodna. Ponadto gwarantuje najwyższą jakość obrazu nawet w 4K. Całość dopełniają profile dla każdego z użytkowników oraz Multiroom umożliwiający oglądanie ulubionych kanałów na nawet 5 odbiornikach jednocześnie.

Udostępnij