artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Czy warto sięgnąć po monitor dla gracza 27 cali?

Czy warto sięgnąć po monitor dla gracza 27 cali?

Monitory to cała gama produktów o różnych parametrach, funkcjach, kształtach i… w wielu rozmiarach. Jednak nie tak łatwo podjąć odpowiednią decyzję w kwestii optymalnej wielkości monitora, bo dla każdego może oznacza ona co innego. Dużą popularnością cieszy się monitor dla gracza 27 cali. Czy rozmiar tego monitora to jedyne co ma do zaoferowania? Jakie są główne zalety korzystania z matryc o przekątnej 27”? Kto powinien po niego sięgnąć? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Monitor 27 cali — dla kogo to odpowiedni model?

Monitor o przekątnej 27 cali to model należących do większych monitorów, które oferują bardzo dobry komfort podczas grania. Monitor o przekątnej ekranu ok. 69 cm pozwala zanurzyć się w świat gier, a jednocześnie jest na tyle wygodny, że może służyć do pracy, do oglądania filmów i codziennego korzystania z komputera. Jest to zatem odpowiedni model dla osób, które szukają kompromisu pomiędzy rozmiarem a ilością zajmowanego miejsca. Tych, którzy chcą monitora w rozsądnych rozmiarach, ale szukają również dobrych parametrów i dużej przyjemności z rozgrywki.

Jakie rodzaje monitorów 27” są dostępne?

Monitory dla graczy 27” dają duże pole do wyboru. Wszystko dlatego, że w ofercie producentów sprzętu do grania znajdziesz ogromny przekrój różnych wariantów. Od klasycznych urządzeń z płaskim ekranem, przez nowoczesne modele z zakrzywionym ekranem, aż po monitory z odświeżaniem 144, 165 i 240 Hz. To nie wszystko! Monitory w tym rozmiarze są dostępne w cenie już od ok. 700 zł, ale nie zabrakło i wariantów z wysokiej półki cenowej dla najbardziej wymagających, które kosztują kilka tysięcy złotych.

Monitor 27 cali czy 32 cale — co wybrać?

Monitor dla gracza 27 cali dla niektórych graczy może wydawać się już nieco duży, ale dla innych — wręcz przeciwnie. Z tego powodu możesz należeć do grona, które decyduje się na duże modele do grania np. 32 cale. Ale czy większy monitor to faktycznie lepsze wrażenia z grania?

Jeszcze większy monitor o przekątnej 32 cali to lepszy wybór dla osób, które niekoniecznie lubią grać wyłącznie przy biurku i przy użyciu klawiatury i myszki. Jeśli szukasz monitora odpowiedniego do sterowania padem i grania z większej odległości, sięgnij po monitor 32 cale. Z kolei przekątna 27 cali będzie lepszym wyborem dla tradycyjnej konfiguracji myszka-klawiatura-biurko.

Podsumowanie

Monitory do grania o przekątnej 27 cali to bardzo dobry wybór jako uzupełnienie każdego gamingowego zestawu dla graczy. Duża — ale w granicach rozsądku — przekątna w połączeniu z modelem o wysokiej rozdzielczości i wysokim odświeżaniu daje świetne wrażenia podczas grania. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij