artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Telewizja z internetem światłowodowym – jak działa i jak ją podłączyć w domu?

Telewizja z internetem światłowodowym – jak działa i jak ją podłączyć w domu?

Technologia światłowodowa zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród użytkowników biznesowych, jak i prywatnych. Nie tylko łącze internetowe cieszy się jednak sporym zainteresowaniem. Wiele osób docenia również możliwości telewizji światłowodowej, która zapewnia obraz znakomitej jakości. Jak działa telewizja przez Wi-Fi oraz jak ją podłączyć? Sprawdźmy!

Jak działa telewizja z Internetem światłowodowym?

Światłowód to – mówiąc inaczej – medium transmitowania fal elektromagnetycznych, które służy nie tylko do przesyłania sygnału internetowego, lecz także telewizyjnego. Przewód światłowodowy składa się z płaszcza i rdzenia, czyli dwóch warstw, które łącznie są cienkie niczym ludzki włos. Nośnikiem danych w światłowodzie jest światło. Ten sposób transmisji danych wypiera powoli klasyczne anteny oraz przewody miedziane.

Światłowód cechuje się bardzo wysokim stopniem bezawaryjności. Odporny jest na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, takich jak śnieg, grad czy deszcz. Najważniejsze jest jednak to, że zapewnia niebywale szybką transmisję danych. Dzięki temu możemy cieszyć się telewizją światłowodową najwyższej jakości, w znakomitej rozdzielczości, bez zakłóceń. Aby korzystać ze światłowodu, nie musimy inwestować w zewnętrzne anteny, które szpecą wygląd fasad mieszkań i domów.

Jak podłączyć telewizję światłowodową?

Jeśli chcemy korzystać z możliwości szybkiej i niezawodnej telewizji światłowodowej, musimy najpierw sprawdzić, czy znajdujemy się w obrębie infrastruktury telekomunikacyjnej obejmującej światłowód. Jeśli nie, będziemy musieli doprowadzić łącze światłowodowe do naszego domu. Wykonanie takiej instalacji najlepiej zlecić fachowcom.

Jeśli jednak do naszego domu został doprowadzony światłowód, możemy przystąpić do podłączenia dekodera. Najpierw musimy połączyć dekoder z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Następnie należy połączyć odbiornik z routerem za pomocą kabla Ethernet lub Wi-Fi. Pamiętajmy, że im lepsza jakość zasięgu, tym wyższa jakość obrazu. Na końcu zarówno TV, jak i dekoder podłączamy do zasilania. Przełączamy źródło sygnału na HDMI i gotowe!

Bezprzewodowa telewizja przez Wi-Fi – INEA HIWAY TV

W ramach oferty niektórych dostawców Internetu, np. INEA, skorzystać można z dekodera bezprzewodowego. Taki sprzęt to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym przeszkadza widok poplątanych kabli w salonie. Co więcej, dekoder od INEA to niezwykle małe urządzenie, które ma zaledwie 12 cm. Dzięki temu zmieści się naprawdę w każdym zakamarku mieszkania.

Dekoder, który otrzymamy w ramach INEA HIWAY TV, umożliwia przewijanie programów, nagrywanie, a także uruchamianie programów emitowanych w telewizji od początku. Użytkownicy mają również do dyspozycji opcję Multiroom, dzięki której mogą cieszyć się ulubionymi serialami nawet na 5 telewizorach jednocześnie. Telewizja światłowodowa od INEA to ponadto bardzo wysoka rozdzielczość obrazu, nawet 4K, doskonały dźwięk oraz pewność płynnego działania bez zakłóceń. Dzięki elastycznej ofercie, użytkownik może włączać i wyłączać wybrane paczki tematyczne kanałów na określony czas, bez dłuższych zobowiązań.

Udostępnij