artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Przyjęcie weselne do 50 osób

Przyjęcie weselne do 50 osób

Jeszcze do niedawna huczne wesela na ponad 50 osób oraz tańce i zabawy do białego rana stanowiły normą. Obecnie coraz więcej osób składnia się ku przyjęciom weselnym, w których liczba gości nie przekracza 50 osób. Dlaczego? Powody mogą być bardzo różne, a z drugiej strony może nie być ich wcale. Być może Para Młoda zwyczajnie nie lubi hucznych imprez i chce świętować swój dzień w spokojny sposób. Warto jednak pamiętać, że nawet skromne przyjęcie wymaga pewnych przygotowań.

Gdzie zorganizować przyjęcie weselne do 50 osób?

Sala bankietowa to wybór tak samo ważny jak suknia Panny Młodej. Warto wiedzieć, że oczekiwanie na wolną salę bankietową trwa niekiedy miesiącami, a w niektórych przypadkach nawet i latami. Jeśli więc na przyjęcie trzeba tak długo czekać, warto wybrać salę w sposób staranny, ponieważ zmiany na ostatnią chwilę raczej nie będą wchodziły w rachubę.

Sala bankietowa goparty.pl oferuje swoim gościom piękne miejsce do organizacji małego przyjęcia weselnego. Sala znajduje się w miejscu, które gwarantuje miłą atmosferę i prywatność. Przeszklona szyba oddzielająca salę od ogrodów pozwala gościom cieszyć się pełną swobodą, a neutralny wystrój pozwala Młodej Parze na udekorowanie sali wedle własnego uznania.

Organizacja przyjęcia weselnego krok po kroku

Wybór odpowiedniego miejsca do wspólnego świętowania powinien znaleźć się na samym szczycie listy zadań do odhaczenia. Śmiało można stwierdzić, że data ślubu często musi zostać dostosowana do terminu wolnej sali bankietowej. Warto pamiętać, że sale wynajmuje się nie tylko z okazji ceremonii zaślubin, ale także do organizacji innych uroczystości. Oznacza to, że termin oczekiwania na wolną salę może być naprawdę odległy.

Inną palącą kwestią jest lista gości weselnych. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że wesele musi być huczne i wystawne. Wiele Młodych Par do dziś decyduje się na takie imprezy, wbrew własnym przekonaniom. Warto pamiętać jednak, że jest to Wasz dzień i to wyłącznie od Was powinno zależeć to, jak będzie on wyglądał.

Sprawdź też: Lista gości weselnych – jak ją stworzyć?

Uleganie opiniom i sugestiom osób trzecich, którzy mają wiele do powiedzenia na temat organizacji całej ceremonii, bywa krzywdzące i mocno stresujące dla Młodej Pary. Pęd współczesnego życia, ciągły stres i przemęczenie, spotykanie się każdego dnia z dziesiątkami osób jest przyczyną tego, że Narzeczeni wolą świętować w kameralnej i skromnej atmosferze. Jeśli dodać jeszcze do tego nieimprezowy charakter Pary Młodej okazuje się, że organizacja małego przyjęcia nie jest żadną ujmą, ani dla Młodej Pary, ani dla zaproszonych gości.

Kiedy już wiecie gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne, pora na ustalenie jaki charakter będzie miała Wasza ceremonia. Przyjęcia, tak samo jak wszystko inne, podporządkowują się panującym trendom. Sala bankietowa goparty.pl została urządzona w taki sposób, aby każda Młoda Para mogła wybrać dekoracje i dodatki wedle własnego uznania.

Kolejną istotną kwestią jest wybór menu i akurat w tym przypadku należy kierować się nie tylko swoimi preferencjami, ale także tym, co jedzą zaproszeni goście. Warto dowiedzieć się wcześniej, które osoby są wegetarianami, a które zmagają się z alergiami pokarmowymi. Taka wiedza pozwoli na ustalenie menu, które uwzględni specjalne potrzeby każdego z zaproszonych gości.

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na małe przyjęcie wesele?

Coraz więcej osób decyduje się na organizację małego, kameralnego przyjęcia weselnego. Osoby starszej daty mogą uważać, że jest to niezgodne z przyjętą tradycją. Narzeczonym, którzy decydują się na skromne przyjęcie często zarzuca się skąpstwo i brak poszanowania tradycyjnych wartości.

Warto jednak pamiętać o tym, że Młodzi decydujący się na świętowanie w takiej właśnie formie, wcale nie chcą wyrazić braku szacunku i nie kieruje nimi chęć zaoszczędzenia. Współczesne tempo życia sprawia jednak, że kameralność i prywatność to rzeczy coraz bardziej doceniane przez obecne pokolenie. Poza tym kto powiedział, że impreza w mniejszym gronie musi być nudna i sztywna?

Udostępnij