artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Pamięć do gier – jaki dysk do konsoli będzie najlepszy?

Pamięć do gier – jaki dysk do konsoli będzie najlepszy?

Dysk do konsoli – czy warto go wymieniać? Takie pytanie bardzo często zadają sobie gracze, których ulubioną rozrywką jest gra na konsoli. Aktualnie dostępne gry zarówno na komputer, jak i konsolę zajmują coraz więcej miejsca. To z kolei nie pozostaje bez znaczenia dla wolnej przestrzeni na dysku, która bywa dość ograniczona. Jednocześnie przekłada się na wydajność urządzenia, szybkość ładowania się gry, a nawet ryzyko przegrzania. Jaką pamięć wybrać do gier? Jaki dysk do gier będzie najlepszym rozwiązaniem? Dowiedz się więcej!

Czy warto wymienić dysk do konsoli?

Konsole standardowo są wyposażone w dysk twardy o określonej pojemności. W większości przypadków ta może wynosić 500 GB lub 1TB. Dla niektórych osób taka ilość miejsca na dysku może początkowo wydawać się wystarczająca. Niestety w rzeczywistości dostępna pamięć do gier może się szybko zapełnić (coraz więcej gier posiada rozmiary w okolicach 100 GB), a to z kolei nie pozostaje bez znaczenia dla wydajności naszego sprzętu. Czy w takim razie warto wymienić swój dysk do gier? Zdecydowanie tak. 

Dlaczego warto wymienić dysk do gier?

Niewielka pojemność dysku twardego w Twojej konsoli, jak i ograniczone parametry mogą sprawić, że zmagania z Twoimi wirtualnymi przeciwnikami i osiąganie kolejnych poziomów nie będą sprawiać Ci tak wiele satysfakcji i przyjemności jak na samym początku. Stary dysk do konsoli może mieć także niekorzystny wpływ na cały sprzęt. Szczególnie warto mieć na uwadze ryzyko przegrzewania.

Wymieniając swój dysk w konsoli na SSD, zyskujesz bardzo prosty sposób na poprawę wydajności i szybkości działania swojego sprzętu. Jakie korzyści mogą płynąć z takiego rozwiązania? Będą to przede wszystkim:

  • szybsze uruchamianie konsoli;
  • znacznie cichsza praca urządzenia;
  • szybsze wczytywanie gier;
  • lepsza kontrola nad grą.

Jaką pamięć wybrać do gier?

Kiedy już wiadomo, dlaczego warto wybrać pamięć do gier w postaci dysku SSD, warto zastanowić się nad tym, jaki dysk do konsoli okaże się możliwie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zależy Ci na naprawdę dużej pojemności, dużej wydajności i szybkim ładowaniu, wybierz 990 PRO Heatsink PCIe 4.0 NVMe™ M.2 SSD 2TB od Samsung. To urządzenie charakteryzuje się bardzo szybkim działaniem (szybkości odczytu/zapisu losowego są o 40% i 55% większe niż w modelu 980 PRO).

W przypadku dysku 990 PRO Heatsink PCIe 4.0 NVMe™ M.2 SSD 2TB na uwagę zasługuje także zarządzanie energią cieplną i jednocześnie niskie ryzyko przegrzania. Jest to możliwe dzięki płaskiemu radiatorowi, który w skuteczny sposób odprowadza ciepło. Dzięki temu możliwa jest kontrola nad ilością emitowanego ciepła, jak i poziomem głośności urządzenia.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij