artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Biznes

Jaka karta pamięci 512 GB do telefonu?

Jaka karta pamięci 512 GB do telefonu?

To zadziwiające, że w tak malutkim urządzeniu, jakim jest karta pamięci microSD, jesteśmy w stanie zapisać kilkaset filmów, mnóstwo muzyki i wiele gier jednocześnie. Wybierając wariant o pojemności 512 GB warto pamiętać o kilku zasadach.

Jaką kartę pamięci wybrać?

Dla większości użytkowników najważniejszym parametrem jest rzecz jasna pojemność, ale należy pamiętać, że posiadając określoną sumę do wydania, nie warto inwestować w największe modele, jeśli nie będziemy w stanie wykorzystać ich potencjału. Wtedy różnicę w cenie lepiej zainwestować w model szybszy lub posiadający ważne cechy np. gwarancję zapisu dużej ilości danych. Jeśli podczas wielomiesięcznej eksploatacji smartfona nie udało nam się zająć połowy z np. 64 GB wbudowanej pamięci, topowy model może okazać się nieopłacalny. Co innego, jeśli ciągle instalujemy i usuwamy gry i w końcu chcemy zainwestować w dużą pamięć, aby mieć zapas na nowe produkcje w przyszłości. Wtedy zakup karty pamięci 512 GB może być świetnym wyborem.

Szybkość odczytu i zapisu – czy to ma znaczenie?

Ogromne! Cóż z tego, że do dyspozycji jest 512 GB, jeśli będzie to wolna pamięć. Kopiowanie filmów czy pobieranie gier może trwać długo, a w skrajnych przypadkach może dochodzić do znacznych spadków animacji, długiego wczytywania się poziomów w grze itp. To bardzo irytujące! Chcesz tego uniknąć?

W takim razie bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zakup topowej karty pamięci microSD Samsung PRO Plus, dostępnej w wariantach o pojemności 128, 256 oraz 512 GB. Nawet posiadając smartfon z pamięcią wewnętrzną 32 lub 64 GB, zakup karty pamięci microSD 512 GB otworzy przed użytkownikiem wrota do zupełnie nowych możliwości. Cała biblioteka filmów w kieszeni? Nie ma nic przyjemniejszego, niż zabijanie czasu np. podczas podróży kolejnym odcinkiem ulubionego serialu lub kilka sesji online w ulubioną grę. PRO Plus oferuje nie tylko największe pojemności, ale również rewelacyjne transfery danych – do 160 MB/s w odczycie i do 120 MB/s podczas zapisu danych. Dzięki takim parametrom kopiowanie filmów w wysokiej rozdzielczości, instalacja najbardziej wymagających gier czy też przeglądanie całej kolekcji zdjęć z wakacji nie będzie żadnym problemem. 

Alternatywą dla trochę mniej wymagających, którzy nie instalują wielu gier i nie kopiują dużych ilości danych, są karty pamięci microSD z serii EVO Plus o pojemności 64, 128, 256 a nawet 512 GB. Karta pamięci EVO Plus jest zgodna ze standardami UHS-I i klasą szybkości U3 (Klasa 10) co oznacza szybkości transferów do 130 MB/s. W zupełności wystarczające parametry dla większości użytkowników. 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Udostępnij