artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Jak wygodnie suszyć pranie na balkonie zimą?

Jak wygodnie suszyć pranie na balkonie zimą?

Nie od dziś wiadomo, że pranie najlepiej suszyć na balkonie. Dzięki temu unikasz stęchłego zapachu ubrań, który często można wyczuć podczas suszenia ubrań zimą, kiedy wszystkie okna są w domu zamknięte. Jeśli tylko zimowa aura na to pozwala, warto wywiesić pranie na balkonie. W końcu o tej porze roku także zdarzają się słoneczne dni, pozbawione deszczu i śniegu. Jak jednak wygodnie suszyć pranie na balkonie?

Plusy i minusy sznurków na pranie

Jeszcze nie tak dawno na wszystkich balkonach można było zauważyć przymocowane do ścian lub barierek sznurki. Zapewniały one bardzo dużo miejsca do suszenia prania. Bez problemu można było zmieścić nawet dwie pełne porcje prania. Same sznurki wykonane z tworzywa sztucznego wytrzymywały naprawdę duży ciężar, więc suszenie na nich mokrych dżinsów nie sprawiało większego problemu.

Niestety same sznurki zajmowały sporo miejsca. Jeśli nie były wyposażone w system umożliwiający ich zwinięcie, zajmowały miejsce cały czas nie tylko podczas suszenia prania. Wypoczynek na balkonie zatem był bardzo utrudniony. Nieco mniej problemów sprawiały sznurki umieszczone pod sufitem. Niestety o ich względach estetycznych nie warto rozmawiać. Zimą, kiedy warunki pogodowe szybko się zmieniają, znacznie lepszym rozwiązaniem są ruchome suszarki na pranie balkonowe.

Suszarki najlepsze na mały balkon

W wielu sklepach znajdziesz suszarki na pranie. Najpopularniejsze wśród nich są modele składane poziome. Wyposażone są w jedną, największą, centralną część i dodatkowe skrzydła, które można rozłożyć w przypadku większej ilości prania. Zapewniają sporo miejsca i jednocześnie sporo go zajmują na balkonie. W przechowywaniu jednak są mniej kłopotliwe.

Dostępne są także suszarki pionowe, których aluminiowe sznurki ułożone są pionowo w trzech rzędach. Są wyższe niż modele poziome i zajmują mniej miejsca. Podobnie jak poprzednie modele składa się je z równą łatwością i przechowuje za szafą czy składziku.

Suszarki te doskonale sprawdzają się podczas suszenia prania zarówno w domu, jak i na balkonie. Kiedy zimą pogoda nie będzie sprzyjająca, spokojnie możesz je rozłożyć na przedpokoju, pod prysznicem, w wannie czy nawet w salonie, a po wysuszeniu schować, aby odzyskać przestrzeń w pokoju.

Warto jednak zastanowić się jeszcze nad jednym typem. Suszarki na pranie balkonowe mogą składać się także tylko z jednego skrzydła z kilkoma sznurkami. Wyposażone są w specjalną konstrukcję umożliwiającą montaż na barierce. Na niej możesz rozwiesić ubrania po małej przepierce lub te, na których najbardziej Ci zależy. W przypadku nagłych opadów deszczu lub śniegu, szybko przeniesiesz suszarkę do domu. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie, które warto przemyśleć podczas suszenia prania na balkonie zimą.

Swoje pranie na balkonie możesz suszyć także zimą. Warto jednak rozwiesić je na przenośnych suszarkach balkonowych, a nie na sznurkach. W razie zmiany pogody szybko przeniesiesz swoje pranie do domu, gdzie będziesz kontynuować jego suszenie. Modele te świetnie spełniają swoją funkcję także wewnątrz budynków.

Udostępnij