artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Firma sprzątająca – nie tylko utrzymanie czystości

Firma sprzątająca – nie tylko utrzymanie czystości

Czynności wykonywane przez profesjonalne firmy sprzątające wcale nie zamykają się w zakresie mycia, odkurzania oraz wymiany środków higienicznych. Usługi porządkowe i utrzymanie czystości to najważniejsze zadania ekipy sprzątającej, chociaż wiele firm może pochwalić się imponującą listą prac, które bez obaw można im powierzyć. Czym więc jeszcze zajmuje się ekipa sprzątająca zatrudniana w ramach outsourcingu?

Codzienne sprzątanie obiektów komercyjnych i firmowych

Najważniejszym zadaniem stawianym przed firmą sprzątającą są codzienne, rutynowe usługi sprzątania, do których zalicza się czyszczenie biur, pomieszczeń socjalnych, pokojów i ciągów komunikacyjnych. Zakres zadań zależy także od specyfiki obiektu – w niektórych miejscach załoga sprzątająca jest obecna praktycznie bez przerwy (np. w zakładach produkcyjnych, galeriach handlowych, w hotelach). 

Do zadań, z którymi bez trudu poradzi sobie firma sprzątająca, należy mycie okien, przeszkleń, czyszczenie i odpylanie sufitów oraz ścian. W niektórych obiektach zachodzi konieczność regularnego prania tapicerek oraz wykładzin. Problemem nie powinno być również doczyszczenie posadzek betonowych oraz ich konserwacja.

Utrzymanie czystości – usługi porządkowe na zewnątrz

Tereny znajdujące się wokół obiektu również muszą być zadbane, ponieważ są wizytówką firmy. Nikt nie powinien być zaskoczony, że duże i doświadczone firmy sprzątające zatrudniają również specjalistów zajmujących się terenami zieleni. Do zakresu ich obowiązków wchodzi dbanie o zieleń oraz o porządek wokół obiektu. Załoga sprzątająca nie tylko usunie śmieci, opadłe liście lub śnieg, ale również skosi trawę, zasadzi i podleje roślinność oraz przytnie krzewy. Dla inwestora to same korzyści, ponieważ ta sama firma zaoferuje zarówno usługi porządkowe w obiekcie, jak i zadba o utrzymanie czystości na zewnątrz.

Biurowce, apartamentowce, zakłady przemysłowe i magazyny wymagają czyszczenia elementów technicznych na elewacjach, dachach lub w kanałach wentylacyjnych. I tutaj z pomocą przychodzą profesjonaliści z firmy sprzątającej, którzy mają doświadczenie, wiedzę oraz uprawnienia do wykonywania prac na wysokościach. W ramach usług można liczyć na usuwanie śniegu, oblodzenia i sopli z dachów, mycie świetlików, okien oraz wiat, udrażnianie rynien czy też czyszczenie elewacji.

Usługi z zakresu DDD i monitoring szkodników

Wszystkie obiekty, w których przebywają ludzie lub przechowywane są produkty żywnościowe, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed szkodnikami. Gryzonie oraz insekty mogą przenosić niebezpieczne choroby, przyczyniać się do uszkodzenia i zanieczyszczenia żywności, a także zagrażać infrastrukturze.

Niektóre firmy sprzątające oferują również zwalczanie uporczywych szkodników za pomocą nowoczesnych i skutecznych zabiegów. W zakres usług może wchodzić monitoring pojawu szkodników, który uwzględnia rozmieszczenie w obiekcie pułapek i ich regularne kontrolowanie. Dzięki temu udaje się zareagować odpowiednio wcześnie i nie dopuścić do masowego występowania gryzoni lub owadów.

Udostępnij