artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Biznes

Faktoring – skuteczne rozwiązanie w walce z odroczonymi terminami płatności

Faktoring – skuteczne rozwiązanie w walce z odroczonymi terminami płatności

Odroczone terminy płatności to jednocześnie błogosławieństwo i przekleństwo. Z jednej strony pozwalają zachęcić klientów biznesowych do skorzystania z naszych usług, z drugiej jednak ich nagromadzenie może prowadzić do powstawania zatorów płatniczych. Przedsiębiorcy, którzy wpadli w swoistą pułapkę odroczonych terminów płatności, często nie wiedzą, jak się z niej wyplątać. Trudno wystawić na szwank relacje z długoletnimi kontrahentami, informując ich nagle o tym, że już nie będą mogli korzystać z wydłużonego terminu płatności. Na szczęście nie musisz robić niczego takiego! Rozwiązanie jest w zasięgu ręki – mowa o faktoringu online.

Faktoring – czym jest i jak działa?

Zacznijmy od podstaw. Faktoring online to usługa finansowa, w ramach której przedsiębiorcy, którzy regularnie wystawiają faktury sprzedażowe na stałych kontrahentów, mogą te faktury sprzedać i w ten sposób zyskać niemal natychmiastowy dostęp do zamrożonych środków. Zamiast wyczekiwać na moment, w którym przelew od klienta pojawi się wreszcie na koncie firmowym, możesz przejąć kontrolę i samodzielnie zdecydować, kiedy chcesz otrzymać pieniądze. Wystarczy skorzystać z faktoringu, aby móc w dowolnym momencie zgłaszać faktury do finansowania.

Faktoring na przykładzie 

Pan Franciszek przed rokiem założył firmę cateringową. Istotnym elementem prowadzonej działalności, jest możliwość zorganizowania dowozu zamówionych posiłków do klientów. Pan Franciszek ma stałych odbiorców i każdemu z nich wystawia faktury z 30-dniowym terminem płatności. Gdy psuje się jeden z dwóch samochodów dostępnych w firmie, pan Franciszek zwraca się do PragmaGO i zgłasza fakturę do finansowania. Może to zrobić w dowolnej chwili, ponieważ na co dzień korzysta z usługi faktoringu online.

Jak skorzystać z faktoringu online?

Wybierasz faktoring online? Już za dwie godziny możesz otrzymać pieniądze z faktur! Wystarczy, że złożysz wniosek online na stronie internetowej https://pragmago.pl/. W formularzu dodaj dane swojej firmy oraz dane odbiorców faktur. Wybierz kwotę limitu faktoringowego, jaka jest Ci potrzebna i poczekaj na propozycję umowy z naszej strony. Jeżeli warunki umowy Cię satysfakcjonują, możesz ją podpisać online (za pośrednictwem platformy Autent) lub tradycyjnie – wyślemy do Ciebie kuriera z dokumentem.

Jak faktoring pomaga poradzić sobie z odroczonymi terminami płatności?

Jeżeli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, Twoja firma staje się w konsekwencji bardziej narażona na powstawanie zatorów płatniczych. Zatory z kolei mogą doprowadzić do utraty płynności finansowej. Faktoring online daje Twojemu przedsiębiorstwu dostęp do środków, z których możesz skorzystać w dowolnym momencie – wystarczy, że zgłosisz fakturę do finansowania.

W ten sposób nie musisz się martwić tym, czy kontrahenci zapłacą na czas. Z faktoringiem online możesz sfinansować każdą fakturę – nawet taką, którą wystawiłeś dosłownie przed chwilą. Pamiętaj jednak, że finansowana faktura musi być niewymagalna – to znaczy, że jej termin płatności nie może mijać za mniej niż 8 dni. To jeden z najistotniejszych warunków udzielenia usługi. 

Jeżeli Twoja firma nie chce korzystać z faktoringu na co dzień, sprawdź usługę finansowania faktur – dzięki temu rozwiązaniu możesz sprzedawać faktury od czasu do czasu, bez konieczności podpisywania stałej umowy faktoringowej. Pamiętaj jednak, że finansowanie pojedynczych faktur kosztuje więcej niż stały faktoring online w PragmaGO.

Dowiedz się więcej o faktoringu https://pragmago.pl/porada/faktoring/ 

Udostępnij