artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Czym jest lakier hybrydowy i jak go nakładać?

Czym jest lakier hybrydowy i jak go nakładać?

Czy wiesz, jakie są mocne strony lakierów hybrydowych i w jaki sposób zrobić w domu manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy – czym różni się od tradycyjnego?

Nie jest żadną tajemnicą, że zadbane dłonie i paznokcie to ważny atrybut kobiecości. Zresztą każda z nas dokłada niemało starań do tego, aby nasze paznokcie i dłonie prezentowały się estetycznie – i to niezależnie od okoliczności czy okazji. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się np. systematyczne wizyty u kosmetyczki. Z drugiej strony regularne zabiegi wiążą się naprawdę z wysokimi kosztami. Na szczęście możesz je wyraźnie obniżyć – wystarczy, że manicure hybrydowy będziesz wykonywała samodzielnie w swoim domu. Ponadto w takiej sytuacji nie jesteś ograniczona grafikiem swojej kosmetyczki. Do wykonania manicure’u hybrydowego potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, jak np. frezarka czy lampa do paznokci, konieczne są też oczywiście stosowne lakiery. Warto zauważyć, że lakier hybrydowy ma znaczną przewagę w stosunku do tradycyjnego lakieru, od którego przygodę z malowaniem paznokci zaczynała niemal każda z nas.

Lakier hybrydowy to przede wszystkim trwałość, której oczekujesz. Dzięki zastosowaniu odpowiednich składników oraz prawidłowej metodyce pracy lakier hybrydowy na paznokciach utrzymuje się przez około 3 tygodnie. Sprawia to, że znacznie szybciej pojawią się odrosty niż odpryski. Przy okazji składu lakieru hybrydowego trzeba też nadmienić, że nie powinien on zawierać takich substancji jak DBP, formaldehyd czy toluen. Bardzo ważna jest konsystencja lakieru, która bezpośrednio wpływa na jakość pracy z preparatem. Zbyt rzadki lakier może spływać z paznokcia, natomiast lakier zbyt gęsty trudno równomiernie rozprowadzić na płytce paznokcia.

Czy wiesz, jak zrobić manicure hybrydowy?

Dobrze wykonany manicure hybrydowy to gwarancja znakomitego efektu. Okazuje się jednak, że sama procedura nie jest tak trudna, jak mogłoby ci się wydawać. Wszystko należy rozpocząć od skompletowania sprzętu. Jeśli masz już wszystko, możesz przejść do właściwego manicure’u hybrydowego. Początkowo mogą pojawić się drobne problemy związane np. z obsługą frezarki czy równomiernym rozprowadzeniem lakieru, bez wątpienia jednak szybko nabędziesz niezbędnej wprawy. Dobrym sposobem dla początkujących jest podglądanie bardziej zaawansowanych koleżanek oraz oglądanie filmików instruktażowych w sieci.

Właściwy manicure hybrydowy rozpoczyna się od przygotowania płytki paznokci oraz skórek za pomocą frezarki, pilniczka i odtłuszczacza. Aby oczyścić powierzchnie, możesz skorzystać także z primera. Następnie nałóż bazę na paznokieć i utwardź ją lampą. Kolejne preparaty, które trzeba nałożyć, to oczywiście lakier do paznokci oraz top – pamiętaj o utwardzeniu każdego produktu osobno. Im bardziej skomplikowany wzór chcesz zrobić, tym bardziej rozszerzy się cała procedura. Dlatego też na początku wybieraj łatwiejsze kompozycje – przynajmniej do czasu, kiedy nabierzesz więcej doświadczenia.

Udostępnij