artimperium.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, biznesie i lifestylu

Lifestyle

Answear zwroty – jakie są możliwości?

Answear zwroty – jakie są możliwości?

Niezwykle przyjazną politykę zwrotów oferuje swoim klientom firma Answear. Wszystko opiera się na możliwości bezpłatnego zwrotu produktów pod określonymi warunkami. Dodatkowo czas na odstąpienie od umowy, który wynosi ustawowo 14 dni został wydłużony w sklepie internetowym do 30 dni.

Warunki zwrotu w Answear

Klienci mogą zwrócić zakupiony przez internet towar w sklepach stacjonarnych Medicine lub w punkcie odbioru w Krakowie. Można też skorzystać z opcji wysyłki kurierem DPD, paczkomatem InPost, a także innych sposobów, oczywiście na własny koszt. To co się nie zmienia to konieczność uzupełnienia formularza zwrotu, który w formie papierowej został dołączony do zamówienia. Jeśli zdarzyło Ci się go zgubić lub wyrzucić to z oficjalnej strony internetowej sklepu możesz pobrać nowy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że towar zakupiony online można za darmo zwrócić w salonach stacjonarnych Medicine. Wystarczy, że zaniesiesz towar do sklepu i przedstawisz pracownikom dowód zakupu oraz wypełniony i podpisany formularz zwrotu. Należy jednak mieć na uwadze, że stacjonarne salony nie mogą zwracać gotówki. Drogą mailową powinieneś otrzymać powiadomienie o zwrocie należności na numer wskazanego konta bankowego.

Answear – zwroty i inne formalności

Answear zwroty darmowe obejmują także wysyłkę, ale tylko pod warunkiem, że klient spełni warunki określone przez sklep. Pierwszy warunek to wartość zamówienia, która musi przekraczać 180 zł, a drugi to aktywne konto w serwisie. Jeśli chcesz dokonać zwrotu za pośrednictwem paczkomatu InPost to musisz zalogować się na konto klienta i wybrać zakładkę „Zwroty”. Następnie na ekranie powinny ukazać się produkty, które w ten sposób mogą zostać zwrócone. Użytkownik musi tylko zaznaczyć na liście te, które planuje odesłać. Przesyłka zwrotna powinna zawierać dowód zakupu, a także podpisany i wypełniony formularz zwrotu. Kod zwrotu zostanie wygenerowany od razu po zgłoszeniu chęci odstąpienia od umowy. Nie zgub go, ponieważ jest niezbędny do nadania przesyłki. Powinieneś go w ciągu kilkunastu minut otrzymać SMS-em lub drogą mailową. Uzyskany kod trzeba wpisać na kartonie w widocznym miejscu. Warto podkreślić, że kod jest ważny przez 10 dni i umożliwia zwrot jednej przesyłki. Jeśli będziesz chciał zwrócić coś jeszcze to musisz wygenerować kolejny kod. Osoby, które odsyłają zamówienie w tym samym kartonie, w którym otrzymały produkty, muszą pamiętać o odklejeniu lub zamazaniu starej etykiety. Potem pozostaje już tylko zanieść przesyłkę do dowolnego paczkomatu.

Jak odstąpić od umowy?

W zasadzie bardzo podobny jest sposób zwrotu za pośrednictwem kuriera DPD. Jedyną różnicą jest to, że trzeba określić miejsce przyjazdu kuriera po odbiór paczki. Warto podkreślić, że kurier przyjedzie ze swoją etykietą, więc nie ma potrzeby jej drukowania. Jeśli mieszkasz w Krakowie to możesz dokonać zwrotu w punkcie odbioru zlokalizowanym na Alei Pokoju 18. W dni robocze punkt jest czynny w godzinach 10:00 – 20:00. Również w tej sytuacji, klient powinien mieć ze sobą wypełniony formularz zwrotu oraz dowód zakupu. Możesz się również zdecydować na odesłanie paczki we własnym zakresie. Najważniejsze co musisz zrobić, to wypełnić formularz zwrotu i umieścić go w przesyłce wraz z dowodem zakupu. Answear zwroty przyjmowane są każdego dnia i wszyscy klienci są zadowoleni. Na zwrot płatności trzeba czekać od 5 do 14 dni. Zwrot nastąpi na wskazany nr rachunku, jeśli podałeś wcześniej numer konta bankowego. W przypadku braku podania numeru zwrot nastąpi w innej możliwej formie. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jak dokonać zwrotu zamówionego towaru.

Answear zwroty są też możliwe za pomocą rozwiążanie Wygodne Zwroty – nadaj zwrot

Udostępnij