Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Halina Rosa - sztuka, biznes i design

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 1573
Redakcja Poleca!
Patronat Medialny

Halina Baroszek - Rosa - pochodząca z Podhala artystka, projektantka mody, twórczyni wzorów i producentka autorskich tkanin, publicystka i redaktor naczelna Stockholm Designer Magazine...

Halina Rosa - sztuka, biznes i design

Halina Bartoszek-Rosa

Pochodząca z Podhala artystka, projektantka mody, twórczyni wzorów i producentka autorskich tkanin, publicystka i redaktor naczelna Stockholm Designer Magazine – www.TheDesigner.se, od lat mieszkająca w Szwecji. Promotorka kultury, sztuki, designu oraz folku. Promuje podhalańską tradycję wzornictwa na całym świecie - między innymi w Australii, Skandynawii i na Środkowym Wschodzie. Jak sama mawia: W odniesieniu sukcesu pomogły mi wiara i determinacja.

W 2020 roku została uhonorowana tytułem Ambasadorki Dziedzictwa Kulturowego Polonii Świata i Ambasadorki Kobiet Biznesu 2018 - Szwecja w kategorii Promowanie przedsiębiorczości i kreatywności wśród kobiet na całym świecie, a także za osiąganie wybitnych sukcesów w sferze biznesowej.

Halina Rosa Design

www.halinarosadesign.se

Artystka malarka, projektantka mody z akcentami folkowymi, autorka wzorów tekstylnych i tekstyliów często łączy kulturę i wzornictwo podhalańskie ze skandynawskim.

Zazwyczaj kwieciste motywy ręcznie maluje z zastosowaniem różnych mediów na tkaninach od satyny bawełnianej po najbardziej ekskluzywne jedwabie. Do większych produkcji namalowane wzory dygitalizuje i powiela na tkaninach. Tekstylia te stosuje w autorskich kolekcjach odzieży w klimacie folkowym, ale także sprzedaje innym fashion designerom.

Wszystkie jej wzory są jak każda twórczość chronione osobistymi i majątkowymi prawami autorskimi, a niektóre nawet zostały opatentowane jak np. przeniesienie motywu dziewięćsiła na tekstylia użytkowe. Halina jest także pierwszą rodowitą góralką, która stworzyła wzór „Trzy Róże” stosowany między innymi na tybycie – tkaninie o skośnym splocie z owczej wełny. W strojach jej projektu można zobaczyć między innymi: Justynę Sieńczyłło w sztuce „Wia-gra”, koncertował Karol Kus - autor przeboju „Podaj rękę Ukrainie” oraz lider zespołu „Taraka” w teledysku Grzegorza Halamy.

Halina Rosa – publikacje

Halina jest także autorką autobiograficznej książki pt. Ambasadorka Boskich Biznesów, o której pisze m.in. Dr Agnieszka Malczewska–Błaszczyk/ Institut EsoPositiv – Celeste:

To wyjątkowa autobiografia, retoryka wypowiedzi stanowiąca również swoisty podręcznik jak działać, by „pomimo wszystko”, osiągnąć sukces!”. Jak zauważa sama Autorka „dusza duszy pomaga osiągać cele, a dusza ludzka żyje wiecznie”! Tak więc wszystkiego co najcudowniejsze dla wspaniałej Duszy „poza czasem i przestrzenią, poza ludzką świadomością, poza ludzkim pojmowaniem”. Niech się dzieje, niech się spełnia! Ponownie po wiekach Aga Celeste, Halince, bo każdy dzień Twojego życia to podwaliny jeszcze większego sukcesu, a ta książka jako jedna z Twoich wielu, niech będzie „diamentem rozświetlającym mrok”, osobom, które się w nim zagubiły. Niech zarezonuje „Boska Cząstka” w nich i połączy się ze „Źródłem wszelkiego istnienia”. „Jam Jest Mocą, Siłą Uzdrawiania!

Na koncie Haliny są także poradniki pt Jak zostać designerem część I i II, a także tomik poezji pt. Diamentowa Galaktyka. Wszystkie publikacje dostępne są online.

Stockholm Designer Magazine

www.TheDesigner.se

Halina Rosa jest wydawcą i redaktor naczelną magazynu. Powstaje on w Sztokholmie - w wersji interaktywnej a niebawem papierowej. Teksty publikowane są w języku polskim i angielskim przemiennie i można je również przeczytać jako indywidualne artykuły na stronie www.thedesigner.se. Ten periodyk kierowany jest do aktywnych zawodowo artystów, designerów w szerokim znaczeniu tego słowa, fotografów, ludzi przedsiębiorczych oraz wszelkich sympatyków designu, sztuki i biznesu z całego świata. Publikowane w nim są artykuły tematyczne i wywiady z osobowościami, które przedsiębiorczo połączyły swoje pasje z biznesem, działających w sferze sztuki, mody, kultury i biznesu. Prezentowane materiały m.in. poruszają tematykę ekologii, designu, filozofii sztuki, metafizyki, psychologii czy nowych technologii w mediach.

Pod Patronatem magazynu organizowane są wystawy, plenery artystyczne, konkursy i inne wydarzenia kulturalne. Ze względu na moje góralskie pochodzenie, magazyn jest zabarwiony przede wszystkim akcentami folklorystycznymi.

THE DESIGNER nie jest czasopismem do pospiesznej lektury, to piękna książka, na którą się czeka, wyjątkowa publikacja, która stanie się dla Was częścią kolekcji i zostanie z wami na długo. Tak właśnie chcemy żyć, otaczając się dobrymi ludźmi, pięknymi ekologicznym designem delektując się przyrodą, ciesząc się szczęściem i sukcesami innych, doceniając piękno drobnych gestów i zachwycając się urokami natury. Dzielimy się z Wami, wspólnie z zespołem, sekretami udanego biznesu - z życzliwymi ludźmi wszystko jest możliwe. - mówi Halina Rosa.

 


Polki Folki 2018 Zakopane 
Foty: Tomasz Browarczyk