Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Warszawa jest Kobietą! ONA

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1254
Redakcja Poleca!
Patronat Medialny

Warszawa jest kobietą. ONA / Power of Art VR Gallery - 8.03 g. 19.00 - Fotograf: Mag Wozniak - Fashion design: Agnieszka Wyrwał - Bohaterki: Debiutantki - Kurator Projektu: Agnieszka D. Michalczyk

Warszawa jest Kobietą! ONA
Warszawa jest kobietą. ONA – wirtualna wystawa fotografii

Warszawa jest kobietą. ONA
Odważna - Niezależna - Ambitna

Power of Art VR Gallery
Fotograf: Mag Wozniak
Fashion design: Agnieszka Wyrwał/ Aga Pou
Bohaterki: Debiutantki
Kurator Projektu: Agnieszka D. Michalczyk


Wystawa czynna: 8 marca – 9 kwietnia 2021 roku.
Wernisaż wystawy - 8 marca o godz. 19.00 online:Wystawa promuje wizerunek Warszawianek, jako kobiet odważnych, niezależnych i ambitnych. Podkreśla również jak ważna jest edukacja, świadomość, realizowanie marzeń, przy jednoczesnym byciu sobą. „Warszawa jest kobietą. ONA” wskazuje na możliwości, nie ograniczenia, kreuje pozytywną energię, tak potrzebną w dzisiejszych czasach a także wydobywa piękno, które jest w każdej kobiecie.Sesje zdjęciowe do projektu „Warszawa jest kobietą” została wykonana w ramach VIII edycji programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”, a ich autorką jest malarka i fotograf Mag Wozniak. Uczestniczki programu „Debiutantki” wystąpiły w kreacjach, zaprojektowanych przez Agnieszkę Wyrwał (Aga Pou), które również prezentują charakterystyczne symbole czy elementy pejzażu miasta Warszawy.

Wytypowane zdjęcia z tych sesji zagwarantowały Mag Wozniak III miejsce w 1st Biennale of Polish Diaspora in Sweden organized by "Polska Riksförbundet i Sverige".

DEBIUTANTKI to program edukacyjno-charytatywny, realizowany od wielu lat w Muzeum Pałacu w Wilanowie, przeznaczony dla młodych kobiet w wielu 18-25 lat. Jedyny w Polsce ma na celu rozwój społecznej, historycznej i estetycznej wrażliwości uczestniczek a także wykształcenie pokolenia świadomych, empatycznych oraz aktywnych kobiet. Program został uhonorowany tytułem Złoty Artysta – Dobry Duch Kultury 2020.
Autorką programu jest Agnieszka D. Michalczyk, absolwentka wydziału filozoficzno-historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, znana społeczniczka, kurator wystaw, działająca od lat w dziedzinie kultury i sztuki, promująca polskie dziedzictwo kulturowe w kraju i za granicą. Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery działającej przy Pałacu w Wilanowie i organizatorka Balów Debiutantek. Mecenas Akademii Dobrego Stylu w Klubie Integracji Europejskiej.

Debiutantki biorące udział w sesji zdjęciowej: Julia Ciborowska, Maria Kądzielska, Jolanta Pietrasik, Marta Plicha, Julia Polaczek, Anna Sadzyńska, Klaudia Sarnacka, Klaudia Ziółek, Weronika Ziółek.

Mag Woźniak mieszkająca w Sztokholmie, artystka wizualna, dla której najważniejsze są malarstwo, fotografia, grafika, nowe media i design. Członek Szwedzkiego Stowarzyszenia Fotografów, Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Polsce, Związku Artystów Polskich, członek wspierający OW ZPAP i grupy artystycznej Młodzi Sztuka. Członek Klubu Integracji Europejskiej. W 2019 roku otrzymała dyplom za zasługi Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ma na swoim koncie prawie 200 projektów artystycznych - wystaw indywidualnych i zbiorowych, konkursy, filmy przedstawiające sylwetki artystów, ich prace, a także relacje z wydarzeń kulturalnych. Kurator wystaw, animator wydarzeń kulturalnych i akcji charytatywnych. Promotor kultury i sztuki, publicysta, redaktor naczelny i właściciel portalu kulturalnego Art Imperium. Jej obrazy, rysunki i fotografie znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w USA, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji i Polsce.

Agnieszka Wyrwał absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, projektantka tworząca markę Aga Pou i właścicielka firmy odzieżowej „Na Pokaz”, z którą z sukcesami współpracuje z wieloma koncernami oraz agencjami reklamowymi w Polsce i za granicą tworząc odzież promocyjno-reklamową oraz zawodową.
Kreuje z sukcesem kolekcje, które regularnie prezentuje podczas polskich i międzynarodowych „Fashion Weeks”. Jest laureatką Talent Warsaw Fashion Street oraz międzynarodowego konkursu Fashion Culture. Jej kolekcje zostały docenione przez brytyjskie i włoskie wydanie magazynu Vogue, a pokazy są prezentowane w Fashion TV oraz Fashion One.
Ekspert w dziedzinie mody w wielu programach telewizyjnych oraz jurorka konkursów dla
młodych projektantów. Jedna z zaprojektowanych przez nią kreacji jest częścią stałej
ekspozycji Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Z programem „Debiutantki”
współpracuje nieprzerwanie od jego drugiej edycji.

Organizator wystawy: Power of Art

Patroni medialni:
Akademia Kobiet Skutecznych
Art Imperium
Klub Integracji Europejskiej
La Mode et la Diplomatie
Misięcznik STOLICA
Pozytywny Wilanów
przedsiebiorcy.eu
Stockholm Designer Magazine
Teraz Wilanów
waw4free