Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wszechświat Koloru - DK Zameczek - Kielce

Dodano: rok temu Czytane: 1536
Redakcja Poleca!
Patronat Medialny

W DK Zameczek, Galerii Art-Styl w Kielcach wystawa Wszechświat Koloru prezentowana będzie od 16.10 do 15.11.2020 - gorąco zapraszamy!

Wszechświat Koloru - DK Zameczek - Kielce
WSZECHŚWIAT KOLORU w Galerii Art-Styl, Domu Kultury ZAMECZEK w Kielcach


Już 16 października o godz. 18.00 w Galerii Art-Styl działającej w Domu Kultury ZAMECZEK w Kielcach odbędzie się wernisaż kolejnej ekspozycji z cyklu ogólnopolskich wystaw sztuki pt. Wszechświat Koloru. - w związku z czerwoną strefą covid w Kielcach - wernisaż odbędzie się bez udziału publiczności, ale wystawa będzie dostępna dla odwiedzających...

Projekt WSZECHŚWIAT KOLORU to koncept artystyczny łączący inicjatywy Power of Art i Eviva l’Arte. Współorganizatorem projektu jest także Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji "POZYTYWY".

Koncept powstał z potrzeby zestawienia jednocześnie różnych koncepcji twórczych, konkretnych prac i stworzenia dla nich nowego kontekstu w przestrzeniach galeryjnych w Polsce.

Tytuł WSZECHŚWIAT KOLORU odnosi się zarówno do języka wypowiedzi i kierunku poszukiwań, jak i obszaru spotkania – integracji artystycznej, artystycznego dialogu między artystami i ich sztuką.

Czy można powiedzieć, że coś jest zielone? Zielone to nieskończoność. Każdy kolor
to nieskończoność.“ /Wiesław Myśliwski/


Wystawa kładzie nacisk na indywidualność każdego z twórców, ale również zwraca uwagę na relacje i punkty styczne pomiędzy poszczególnymi koncepcjami twórczymi oraz wzajemne relacje form wizualnych. Podczas ekspozycji w Kielcach zostaną zaprezentowane prace artystów tj.: Wit Bogusławski – Warszawa, Waldemar Borowski - Warszawa, Edyta Dzierż - Warszawa, Dominik Jasiński - Sao Luis/ Portugalia, Sylwia Kalinowska - Biała Podlaska, Krzysztof Kopeć – Katowice, Małgorzata Kosiec - Łódź, Anna Kossakowska - Warszawa, Jola Michalak - Lublin, Iza Rewcio – Szczecin, Adam Piotr Rutkowski Warszawa, Marko Veljić - Serbia, Mag Woźniak - Warszawa, Adam Wyżlic - Olsztyn, Katarzyna Zawierucha – Kraków.

Zarówno kształt, jak i kolor posiadają własne, niezależne oddziaływanie.” /Wasyl Kandyński/

Wystawa ujawnia indywidualną, a zarazem wyraźnie wspólną gamę emocji, znaków, energii i myśli artystycznych wszystkich artystów.

Sztuka to narzędzie służące praktyce duchowej. Pozwala dosięgnąć sfery wykraczającej poza powszechnie znane pojęcia, przedmioty, a nawet cele codziennego życia (...) /Wasyl Kandyński/

WSZECHŚWIAT KOLORU buduje intrygujący dialog między: artystami, artystą a widzem
i najważniejsze między widzem a dziełem sztuki.


***

WSZECHŚWIAT KOLORU
Galeria Art Styl
Dom Kultury ZAMECZEK
ul. Słowackiego 23, Kielce
Wystawa czynna: 16.10-15.11.2020


Organizator wystawy: Dom Kultury ZAMECZEK/ Galeria Art-Styl

Organizatorzy Projektu Wszechświat Koloru: Power of Art i Eviva l’Arte /Edyta Dzierż, Anna Kossakowska i Magdalena Woźniak/ i Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji "POZYTYWY"

Patronat projektu: Art Imperium, Klub Integracji Europejskiej, przedsiebiorcy@eu, OW ZPAP

WSZECHŚWIAT KOLORU w Polsce
W ramach projektu wystawy z cyklu WSZECHŚWIAT KOLORU był już eksponowane w tym roku w Oliwskim Ratuszu Kultury oraz w Centrum Promocji Eurogrenionu w Galerii Stara Rzeźnia w Szczecinie oraz w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. W sierpniu wystartowała także roczna wystawa online pt. The Universe of Colour na platformie niemieckiej w Power of Art VR Gallery.
W całym projekcie biorą udział również m.in.: Grażyna Grabowska - Lublin, Małgorzata Karczmarzyk Zoya – Gdańsk, Anna Kuchniak - Rzeszów, Magdalena Limbach - Warszawa, Magdalena Podolska – Szczecin - rotacyjnie.

Plan kolejnych wystaw Wszechświat Koloru:

Centrum Kultury Browar B, Włocławek - 27.11.2020 - 16.01.2021
Galeria Metamorfozy, Warszawa - styczeń/ luty 2021
Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tycznie - 18.02-17.03.2021


Aktualne informacje o projekcie Facebook: https://www.facebook.com/PowerofArt/
 
Źródło: Power of Art