Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

ART. LIVE FASHION KRAJEWSCY - 4 x M - Moda, Malarstwo, Motoryzacja i Muzyka

Dodano: 8 lat temu Czytane: 5682

Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi – tym cytatem z klasyka można skomentować środowy show duetu projektantów Ewy i Piotra Krajewskich ART LIVE FASHION. Moda. Malarstwo.Motoryzacja i Muzyka...

ART. LIVE FASHION  KRAJEWSCY - 4 x M - Moda, Malarstwo, Motoryzacja i Muzyka
4 x M: Moda, Malarstwo, Motoryzacja i Muzyka. Relacja z ART. LIVE FASHION KRAJEWSCY, 4.12.2013 „Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi” – tym cytatem z klasyka można skomentować środowy show duetu projektantów Ewy i Piotra Krajewskich ART LIVE FASHION.Wydarzenie w hali na Domaniewskiej rozpoczął malarski performance Piotra Krajewskiego, który tworzył obraz na oczach widzów bez użycia pędzla. Za narzędzie malarskie służyły mu ciała 3 kobiet.Po prezentacji dzieła na czerwony dywan wjechały (dosłownie) modelki w zabytkowych mercedesach klasy S z Mercedes Club Mrągowo, z których szarmancko  wyprowadzał je na wybieg Robert Jarek.


Projektanci zaprezentowali 18 zwiewnych kreacji na sezon wiosna/lato 2014, które w oczywisty sposób wyrażały ich artystyczne pasje i spojrzenie na modę. Z oryginalnymi sukniami idealnie współgrała biżuteria autorstwa Bitru Fariel Design/ Natalia Strzelecka, oraz specjalnie na ten pokaz przygotowana kolekcja butów polskiej marki obuwniczej Nessi, w tym jeden model męskich oficerek dla projektanta.
Krajewscy nie byliby sobą, gdyby w oryginalny sposób nie zaaranżowali przestrzeni artystycznej pokazu: całemu wydarzeniu towarzyszył swoisty jam session w wykonaniu   wybitnego kompozytora multiinstrumentalisty Filipa Siejkę i saksofonistę Tomasza Busławskiego w muzycznej symbiozie ze znakomitymi DJ Timo i Dicca.  Artystyczny smaczek wniosła też Larysa Tsoy, uczestniczka X Factor w repertuarze Tiny Turner.

 
 
 

 


Wydarzenie zwieńczyła swoista manifestacja projektantów, którzy na zakończenie pokazu wjechali na scenę Mercedesem-Benz SLS AMG, wystylizowani przewrotnie na ikony światowej mody Karla Lagerfelda i Anne Wintour, wyrażona prezentacją banneru z napisem STOP FAKING – stop podróbkom


Całe wydarzenie lekko, dowcipnie i z gracją poprowadził Filip Chajzer, który nie zdradził czy wystąpił w kreacji Karela czy Hansa.
Projektanci wielokrotnie zaznaczali, że nie oczekują bezkrytycznego aplauzu dla swojej pracy, że chcą wzbudzać emocje. Moda to sztuka, sztuka to emocje – jeśli zastosować tą miarę do show Krajewskich, to trzeba przyznać, że był to wyjątkowy we wrażenia wieczór. Jeden z tych, o których w natłoku innych pokazów, trudno będzie zapomnieć.  A w sztuce przecież o to chodzi!!!!!

Gośćmi pokazu byli m.in.: Anna Samusionek, ambasadorka marki NessiAgnieszka Wielgosz, Anna Głogowska, Joanna Mrotek. Ryszard Rembiszewski, Jacek Borkowski z rodziną, Karolina Borkowska, Marcin Czyżewski, Daniel Wieleba, Maciek Florek, Robert Patoleta, Patrycja Pająk oraz ok. 400 innych osób, ciekawych działań projektantów.

 

 

Pełna relacja fotograficzna - Tomasz Dyczewski - zobacz!

 

Sponsorzy i Partnerzy:

Mercedes-Benz Warszawa, SI- Siwik, Mercedes Club Mrągowo, Willa Prima, Black Stone, Nessi, Bitru Fariel Design- Natalia Strzelecka,, Heli-Pol, Weisberg, Bio Dermic, Akademia Fryzur Marzena Kappy-Boguszewska, Międzynarodowe Studium Wizażu Dziewulscy, Szkoła Modelek i Stylizacji ASF, PR Promotion Instytut, Centrum Edukacyjne Żelazna, Kosmiczne Metamorfozy, Apis, Timo i Dicca, Glejzer.com, Cukiernia Kosmetyczna Candy"Co, Tomasz Dyczewski.
 

Patronat Medialny: 

Art Imperium, Business Woman & Life, IK Imperium Kobiet, Wnętrza Daniela, Lounge magazyn, przedsiębiorcy@eu. Radio RP.FM, Moda i Ja, Auto Polki, Rynek de, Mamy Cel, Dobry Menager, Kobietyka.pl, Radio Polska Live
 

O Ewie i Piotrze Krajewskich na Art Imperium:

Piotra Krajewskiego arte gra zmysłami na zmysłach!

Fryzjerskie show Marzeny Kappy Boguszewskiej i pokaz mody Ewy i Potra Krajewskich

Performance & art exhibition - Piotr Krajewski