Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wystawa z cyklu Wszechświat Koloru - Busko Zdrój

Dodano: rok temu Czytane: 1963
Patronat Medialny

Od 12 września do 11 października 2020, w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się kolejna ekspozycja...

Wystawa z cyklu Wszechświat Koloru - Busko Zdrój

WSZECHŚWIAT KOLORU w Buskim Samorządowym Centrum Kultury

Od 12 września do 11 października 2020, w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się kolejna ekspozycja z cyklu ogólnopolskich wystaw sztuki pt. Wszechświat Koloru.

Projekt WSZECHŚWIAT KOLORU to koncept artystyczny łączący inicjatywy Power of Art i Eviva l’Arte. Współorganizatorem projektu jest także Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji "POZYTYWY".

Koncept powstał z potrzeby zestawienia jednocześnie różnych koncepcji twórczych, konkretnych prac i stworzenia dla nich nowego kontekstu w przestrzeniach galeryjnych w Polsce.

Tytuł WSZECHŚWIAT KOLORU odnosi się zarówno do języka wypowiedzi i kierunku poszukiwań, jak i obszaru spotkania – integracji artystycznej, artystycznego dialogu między artystami i ich sztuką.

Czy można powiedzieć, że coś jest zielone? Zielone to nieskończoność. Każdy kolor
to nieskończoność.“ /Wiesław Myśliwski/


Wystawa kładzie nacisk na indywidualność każdego z twórców, ale również zwraca uwagę na relacje i punkty styczne pomiędzy poszczególnymi koncepcjami twórczymi oraz wzajemne relacje form wizualnych. Podczas ekspozycji w Busku zostaną zaprezentowane prace artystów tj.: Waldemar Borowski - Warszawa, Edyta Dzierż - Warszawa, Krzysztof Kopeć - Katowice, Anna Kossakowska - Warszawa, Jola Michalak - Lublin, Iza Rewcio - Szczecin, Marko Veljić - Serbia, Mag Woźniak - Warszawa, Adam Piotr Rutkowski - Warszawa.

Wszechświat Koloru Busko Zdrój


Zarówno kształt, jak i kolor posiadają własne, niezależne oddziaływanie.” /Wasyl Kandyński/

Wystawa ujawnia indywidualną, a zarazem wyraźnie wspólną gamę emocji, znaków, energii i myśli artystycznych wszystkich artystów.

Sztuka to narzędzie służące praktyce duchowej. Pozwala dosięgnąć sfery wykraczającej poza powszechnie znane pojęcia, przedmioty, a nawet cele codziennego życia (...) /Wasyl Kandyński/

WSZECHŚWIAT KOLORU buduje intrygujący dialog między: artystami, artystą a widzem
i najważniejsze między widzem a dziełem sztuki.

WSZECHŚWIAT KOLORU - Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Al. Adama Mickiewicza 22, Busko Zdrój
Wystawa czynna: 11.09-12.10.2020

Organizator Festiwalu i wystawy: Buskie Samorządowe Centrum Kultury
Organizatorzy Projektu Wszechświat Koloru: Power of Art i Eviva l’Arte /Edyta Dzierż, Anna Kossakowska i Magdalena Woźniak/ i Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji "POZYTYWY"
Patronat medialny: Art Imperium, E-panoramy, Klub Integracji Europejskiej, przedsiebiorcy@eu

WSZECHŚWIAT KOLORU w Polsce

W ramach projektu wystawy z cyklu WSZECHŚWIAT KOLORU był już eksponowane w tym roku w Oliwskim Ratuszu Kultury oraz w Centrum Promocji Eurogrenionu w Galerii Stara Rzeźnia w Szczecinie. W sierpniu wystartowała także roczna wystawa online pt. The Universe of Colour na platformie niemieckiej w Power of Art VR Gallery.

W całym projekcie biorą udział również m.in.: Wit Bogusławski - Warszawa, Grażyna Grabowska - Lublin, Dominik Jasiński - Sao Luis/ Portugalia, Sylwia Kalinowska - Biała Podlaska, Małgorzata Karczmarzyk Zoya – Gdańsk, Małgorzata Kosiec - Łódź, Anna Kuchniak - Rzeszów, Magdalena Limbach - Warszawa, Magdalena Podolska - Szczecin, Adam Wyżlic - Olsztyn, Katarzyna Zawierucha - Kraków - rotacyjnie.

Plan kolejnych wystaw Wszechświat Koloru:

Kielce - DK Zameczek - 16.10 - 15.11.2020
Włocławek - Centrum Kultury Browar B - 27.11.2020 - 16.01.2021

Warszawa - Galeria Metamorfozy - styczeń/ luty 2021
Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tycznie - 18.02-17.03.2021
Centrum Sztuki Kartonovnia – termin planowany na zakończenie projektu 2021


Ponadto prowadzone są rozmowy z kolejnymi galeriami w Polsce oraz na Bałkanach z uwzględnieniem możliwości poszerzenia grona artystów podczas kolejnych ekspozycji.


Aktualne informacje o projekcie Facebook: https://www.facebook.com/PowerofArt/