Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Z MOJEJ NATURY - rzeźba malarstwo - wernisaż wystawy w galerii officyna art&design

Dodano: rok temu Czytane: 1652

24.06.2020 officyna art & disign g. 19.00 - Gdańska Grupa Ceramiczna Nie / Wypaleni serdecznie zaprasza na wystawę swoich prac ceramicznych i malarskich.

Z MOJEJ NATURY - rzeźba malarstwo - wernisaż wystawy w galerii officyna art&design

Z MOJEJ NATURY - rzeźba malarstwo

24 czerwca 2020 officyna art & disign godz. 19.00

Gdańska Grupa Ceramiczna Nie / Wypaleni serdecznie zaprasza na wystawę swoich prac ceramicznych i malarskich. Wernisaż rozpocznie się 24 czerwca 2020 roku, o godzinie 19:00 w galerii officyna art & disign w Warszawie Aleje Jerozolimskie 107. Prace będzie można oglądać do 7 lipca 2020 roku.

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy.

Wystawa „Z mojej natury” to prezentacja prac gdańskich artystów Ady Majdzińskiej, Czesława Podleśnego i Gdańskiej Grupy Ceramicznej Nie/Wypaleni w składzie: Joanna Jadczak Wodzinowska, Lucjan Konczakowski, Ewelina Krajewska, Piotr Michalski, Grzegorz Pawelczak, Joanna Sawicka, Robert Jan Szwichtenberg, Magdalena Orłowska, Katarzyna Wolska, Anna Wilska, Karolina Łubińska, Ewa Wilińska, Justyna Wylamowska. Wystawa to pokaz prac malarskich i rzeźbiarskich, prezentujących szeroko pojęte podejście do tematu natury, ekologii i zagrożeń środowiska przefiltrowane przez osobistą wrażliwość twórców i ich indywidualną ekspresję. Prezentowana będzie szeroka gama środków wyrazu (malarstwo olejne, prace ceramiczne wypalane różnymi technikami, m.in. techniką raku, saggar, prace rzeźbiarskie wykorzystujące zróżnicowane materiały takie jak glina, metal , drewno).

Od 2017 roku grupa wspólne prezentuje swoje prace. W WL4, ul. Wiosny Ludów 4 w Gdańsku pod kierunkiem Czesława Podleśnego – czerwiec 2017 i listopad 2017, w Galerii Manhattan w Gdańsku w listopadzie 2018, w Kartuzach – wrzesień 2018 i lipiec 2019 – otwarta wystawa i warsztaty dla mieszkańców Kartuz . Ostatnio WL4 Mleczny Piotr - czerwiec 2019 udział w miesiącu ceramicznym i wystawa 3 czerwca 2019 pod kierunkiem Ady Majdzińskiej i Czesława Podleśnego.

Nie/Wypaleni – tworząca wspólne grupa artystów, których połączyła pasja do tworzenia i miłość do szeroko pojętej sztuki. Ludzie różnych zawodów spotkali się kiedyś na zajęciach ceramiki w Gdańskiej Szkole Artystycznej, a kilka lat temu założyli niezależną grupę, w której mogą kontynuować swoją pasję, razem tworzyć, rozwijać swoje umiejętności, organizować pokazy i wystawy. Pośród nich są zarówno ceramicy jak i malarze. Członkowie grupy posiadają w swoim dorobku wystawy w kraju i za granicą. Każdy posiada swój własny charakter i styl. Tworzona przez nich ceramika jest unikalnym i niepowtarzalnym elementem dekoracji wnętrz oraz przestrzeni otwartych. Ma zarówno charakter dekoracyjny jak i użytkowy. Działając jako grupa wspierają się i ciągle szukają nowych wyzwań. Grupa współpracuje z Przestrzenią Sztuki WL4 w Gdańsku.

Twórcy specjalizują się w technice RAKU. Jest to technika wypalania ceramiki, wywodząca się z Japonii, polegająca na wypalaniu poszkliwionej wcześniej pracy w ”żywym” ogniu. W specjalnych piecach prace są rozgrzewane do temperatury około 1050 stopni Celsjusza. Dzięki czemu można uzyskać niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju efekty.
Bywa, że wypału ceramiki metodą raku są jednocześnie pokazem dla publiczności. Podczas pokazów grupa doświadczonych artystów ceramików prezentuje na czym ta niezwykła technika polega. W pokazach wykorzystywane są piece gazowe, specjalnie przygotowane do wypału ceramiki.

Prezentacja grupy i pokazy raku w liniach poniżej