Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Portret duszy - wernisaż wystawy Mag Woźniak - online

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1162
Patronat Medialny

6.04.2020 o godz. 19:00 odbył się wernisaż online - prezentacja prac Mag Woźniak, które miały być wyeksponowane w warszawskiej galerii officyna art & design i właśnie tego dnia miał odbyć się wernisaż

Portret duszy - wernisaż wystawy Mag Woźniak - online
6.04.2020 o godz. 19:00 odbył się wernisaż online - prezentacja prac Mag Woźniak, które miały być wyeksponowane w warszawskiej galerii officyna art & design i właśnie tego dnia miał odbyć się wernisaż wystawy, ale ze względu na epidemię niestety termin został odroczony na nieznany czas...

Jak pewnie wszystkim twórcom było mi przykro, że wystawa nie odbędzie się w ustalonym kilka miesięcy wcześniej terminie. W marcu odwołano pierwszy wernisaż mojej wystawy, a potem posypały się trzy kolejne wystawy w kwietniu... Ale trzeba działać, trzeba żyć więc i generować dobrą energię - dlatego pomyślałam o wernisażu online, a właściwie prezentacji obrazów zgodnie z koncepcją wystawy - Mag Woźniak 
 

Film prezentuje obrazy z cyklu Natura emocji, Mowa ciała, a także najnowsze fotografie z cyklu Portret duszy, który jest również wspólnym mianownikiem ekspozycji.

???? Fotografie są autoportretami, w których artystka maluje swoją duszę własnymi obrazami wykreowanymi światłem, kolorem, ekspresją ruchów i długimi czasami naświetlania. Choć środki graficzne nie są jej obce to tym razem obchodzi się bez nich koncentrując na klasycznych technikach fotograficznych...

???? Natura emocji to cykl malarski, który nazywa abstrakcyjnymi kwiatami duszy. Tu dla niej najważniejszy jest proces twórczy. Oczyszczające uwolnienie emocji przy gwałtownym mieszaniu farb i przejście do innego, duchowego uniwersum podczas malowania pozytywną energią.

Natomiast cykl ???? Mowa ciała pokazuje świat kobiety – jej historię, emocje czy nawet relacje komunikowane gestami. Kobiety, która potrafiła się zatrzymać, otworzyć oczy i budować życie w szczęściu i z nową niezwykłą siłą nawet jeśli bywa zmęczona, znudzona czy słaba - to jest zadowoloną sobą.

Kolejnym wspólnym mianownikiem wszystkich eksponowanych prac jest gra światła i kolorów. Z definicji barwa jako złudzenie optyczne bywa różnie postrzegana w zależności od oświetlenia, otoczenia i powierzchni czy perspektywy z jakiej ją oceniamy. Tu też istotą jest świadomy i podświadomy odbiór emocjonalny, a on jest zależny nie tylko od kształtów jakie przybiera, ale też od naszych własnych odczuć, doświadczeń, wiedzy czy po prostu skojarzeń. 

Oba cykle Natura emocji i Mowa ciała powstały specjalnie na wystawę pt. La Nature féminine/ Natura kobiet w Fort de Mons, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku z okazji Dni Dziedzictwa we Francji. Wystawa w galerii officyna art&design miała być premierową ekspozycja tej konfiguracji tych prac w Polsce.

Gorąco zapraszamy także na wystawę w realu - jak tylko będzie to już możliwe bo żadne zdjęcia czy filmy nie są w stanie oddać emocji oglądanych prac galerii "na żywo".

Patroni Medialni: Art Imperium, E-panoramy, Klub Integracji Europejskiej, magazyn i portal Przedsiębiorcyeu, i Warszawa za darmo - waw4free

Magdalena Mag Woźniak Art 
Artystka wizualna, dla której najbliższe są malarstwo, grafika, nowe media, fotografia i design. Członek Związku Artystów Plastyków, członek wspierający OW ZPAP i artystycznej grupy Młodzi Sztuką. Inicjatorka i współorganizatorka akcji społecznej Power of Art. Członek Klubu Integracji Europejskiej i Koordynator działań Akademii Kultury i Sztuki KIE. W 2019 roku wyróżniona Dyplomem za zasługi przez Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Tworzy od 2001 roku łącząc i rotując  style, techniki i media. Jednak kluczowe w jej działalności artystycznej, designerskiej i publicystycznej jest ostatnie 10 lat. Ma na swoim koncie ponad 150 projektów artystycznych  takich jak: konkursy artystyczne, festiwale, wystawy indywidualne i zbiorowe, spotkania autorskie, debaty artystyczne, aukcje charytatywne, etc. 

W sumie ponad  sto jej artykułów o sztuce, designie i o jej projektach artystycznych publikowano m. in. w magazynach takich jak: Villa, Rezydencje, Gentleman, Wnętrze i ogród, Elity, Przedsiębiorcy@eu, Puls Biznesu, Pangea Magazine. 
Prace Mag Woźniak bywają na aukcjach sztuki w Domu Aukcyjnym Art in House. Największa prywatna kolekcja jej obrazów obecnie znajduje się w Nowym Jorku.

https://magwozniakart.blogspot.com/
https://magwozniakart.com/