w Szczecinie
12 marca 2020 w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” w Szczecinie miał odbyć się wernisaż ogólnopolskiego projektu wystaw sztuki pt. Wszechświat Koloru, w związku z coronavirusem niestety się nie odbył, ale prace zostały wyeksponowane i prezentowane były w ostatnich dniach całkiem zamkniętej galerii do 4 kwietnia.
Projekt WSZECHŚWIAT KOLORU to koncept artystyczny łączący inicjatywy Power of Art i Eviva l’Arte. Współorganizatorem projektu jest także Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji "POZYTYWY".
Projekt powstał z potrzeby zestawienia jednocześnie wszystkich koncepcji twórczych, konkretnych prac i stworzenia dla nich nowego kontekstu w przestrzeniach galeryjnych w Polsce.

Wystawa kładzie nacisk na indywidualność każdego z twórców, ale również zwraca uwagę na relacje i punkty styczne pomiędzy poszczególnymi koncepcjami twórczymi oraz wzajemne relacje form wizualnych. Podczas wystawy w Szczecinie zostaną zaprezentowane prace artystów tj.: Edyta Dzierż - Warszawa, Sylwia Kalinowska - Biała Podlaska, Małgorzata Karczmarzyk Zoya – Gdańsk, Anna Kossakowska - Warszawa, Magdalena Limbach - Warszawa, Jola Michalak - Lublin, Magdalena Podolska - Szczecin, Iza Rewcio - Szczecin, Marko Veljić - Serbia, Magdalena Mag Woźniak - Warszawa, Adam Wyżlic - Olsztyn, Katarzyna Zawierucha - Kraków.
WSZECHŚWIAT KOLORU - Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14, Szczecin
Wernisaż: 12 marca 2020 r. o godz. 19.00
Wystawa czynna do 4 kwietnia 2020 r.
Organizatorzy Projektu: Power of Art i Eviva l’Arte /Edyta Dzierż, Anna Kossakowska i Magdalena Woźniak/ i Fundacja Na Rzecz Kultury i Integracji "POZYTYWY"
Patronat medialny: Art Imperium, E-panoramy, Klub Integracji Europejskiej, przedsiebiorcy@eu

WSZECHŚWIAT KOLORU w Polsce
W ramach projektu planowane są kolejne wystawy z cyklu WSZECHŚWIAT KOLORU, w których wezmą również udział m.in.: Wit Bogusławski - Warszawa, Waldemar Borowski - Warszawa, Grażyna Grabowska - Lublin, Dominik Jasiński - Sao Luis/ Portugalia, Krzysztof Kopeć - Katowice, Małgorzata Kosiec - Łódź, Anna Kuchniak - Rzeszów, Adam Piotr Rutkowski - Warszawa - rotacyjnie.
Terminy kolejnych wystaw były już określone, ale w świetle okoliczności trudno ocenić kiedy się odbędą...
Warszawa - Galeria Metamorfozy
Busko Zdrój - Galerii Antresola Buskiego Samorządowego Centrum Kultury
Kielce - DK Zameczek
Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tycznie
Centrum Sztuki Kartonovnia
Ponadto prowadzone są rozmowy z galeriami w Lidzbarku Warmińskim, Krakowie, Oświęcimiu, Chorzowie, Rzeszowie, Lublinie i innych miastach w Polsce oraz na Bałkanach z uwzględnieniem możliwości poszerzenia grona artystów w kolejnych ekspozycjach.
Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o projekcie Facebook: https://www.facebook.com/PowerofArt/










