Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Same plusy - sztuka Cezarego HARASIMOWICZA w Teatrze IMKA - do maja jeszcze tylko 9 spektakli!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 2517

Gabriela MUSKAŁA, Grażyna WOLSZCZAK, Marieta ŻUKOWSKA, Łukasz SIMLAT/ Michał CZERNECKI w obsadzie współczesnej polskiej Bridget Jones - TEATR IMKA zaprasza!

Same plusy - sztuka Cezarego HARASIMOWICZA w Teatrze IMKA - do maja jeszcze tylko 9 spektakli!

SAME PLUSY

to komediodramat o tym, że w życiu warto ŻYĆ... nie tylko dla siebie


SAME PLUSY to najnowsza produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki w gwiazdorskiej obsadzie, której towarzyszy kampania społeczna #OnLIFE. W spektaklu występują: Gabriela MUSKAŁA, Grażyna WOLSZCZAK, Marieta ŻUKOWSKA. W roli neurotycznego szefa zadebiutuje Łukasz SIMLAT. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz a reżyserem wybitny, wyróżniony wieloma nagrodami reżyser teatralny i telewizyjny Wawrzyniec Kostrzewski.


SAME PLUSY - Opis spektaklu


Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy „znajomy” z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie drobiny empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie....


OBSADA:
ZUZA: Gabriela MUSKAŁA
RYŚKA: Grażyna WOLSZCZAK
ELCIA: Marieta ŻUKOWSKA
KRZYSZTOF: Łukasz SIMLAT/ Michał CZERNECKI


AUTOR: Cezary HARASIMOWICZ
ADAPTACJA i REŻYSERIA: Wawrzyniec KOSTRZEWSKI

Teatr IMKA, scena IMKA light
6, 7, 14, 15 lutego, godz. 19.00
5 i 6 marca, godz. 19.00
24 i 25 kwietnia, godz. 19.00
17 maja, godz. 19.00


PROJEKT Z MISJĄ!

W spektaklu „Same Plusy” i kampanii społecznej #OnLIFE opowiadamy o pladze naszych czasów - o samotności. Wszyscy bohaterowie naszej opowieści cierpią na tę przypadłość. Coraz częściej widzimy ludzi, którzy nawet jeśli się spotykają, to spędzają ten czas nie razem, ale obok siebie. Nikogo nie dziwi już obrazek pary siedzącej w restauracji, która ze sobą nie rozmawia, tylko każde patrzy w swój telefon. Zapracowani rodzice, żeby chwilę odetchnąć sadzają dziecko przed telewizorem i odpalają bajkę, samotna starsza pani spędza życie w sklepie, bo tylko tam ma z kim porozmawiać, syn kupił jej piękne mieszkanie, ale siedzi w nim sama. Takich przykładów każdy ma wokół siebie mnóstwo. A przecież wspólny czas to najcenniejsze dobro, którym możemy podzielić się z drugą osobą. Oderwijmy się od telefonu, rozejrzyjmy się wokół siebie, rozmawiajmy ze sobą, patrzmy sobie w oczy, przyjaźnijmy się. Internet jest wspaniałym narzędziem, korzystajmy z niego, ale nie zapominajmy o prawdziwym życiu.


Zaloguj się do prawdziwego życia. Bądź tu i teraz...bądź z nami OnLIFE i miej z tego Same Plusy!!!


SAME PLUSY realizuje misję Fundacji Garnizon Sztuki podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie poruszają ludzi. Mówimy o nich jednak z przymrużeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas. Za każdym razem staramy się poruszać uniwersalne wartości, takie jak miłość, przyjaźń, przemijanie, wolność, tolerancja, samotność tak aby każdy z widzów mógł odnaleźć w nich cząstkę siebie i aby te emocje pozostały z nim jak najdłużej. Dajemy szansę nie tylko na zabawę, ale i na refleksję. Nasz teatr to Good Feeling Theatre czyli teatr pozytywnych emocji. Marzymy o tym, by zmieniać świat na lepsze.


Fundacja Garnizon Sztuki
Głównym celem Fundacji, założonej przez Grażynę Wolszczak i Joannę Glińską, jest tworzenie takich wydarzeń z obszaru kultury i sztuki, które umożliwią swobodny dialog z publicznością, są otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei.
 
Źródło: Futura PR