Dzisiaj jest: 2.4.2020, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Struktury i żywioły ziemi - Katarzyna Lipska Ziębińska - wystawa w Galerii przy Kozach

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 1221
Redakcja Poleca!
Patronat Medialny

23.01.2020 o g. 19:00 zapraszamy do Galerii przy Kozach Służewskiego Domu Kultury ul. J.S. Bacha 15 w Warszawie na wernisaż wystawy pt. Struktury i żywioły ziemi - Katarzyny Lipskiej Ziębińskiej.

Struktury i żywioły ziemi - Katarzyna Lipska Ziębińska - wystawa w Galerii przy Kozach

Katarzyna Lipska Ziębińska, 

absolwentka ASP w Warszawie oraz absolwentka Podyplomowych Studiów dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na UW.

Z zamiłowania jest artystą, twórcą sztuk wizualnych, malarką, graficzką a prywatnie podróżniczką otwartą na ludzi i sytuacje. Jej pasją jest zagłębianie się w otaczający ją świat. Z zaangażowaniem odkrywa i fascynuje się bogactwem barw i struktur, a jej zachwyt nad materią kamienia czy żywiołem wody i ognia przenosi w swój osobisty świat doznań i wizji artystycznych na płótnie.  Łączy elementy natury – drewno, metal, szkło z przestrzenią twórczą jej osobowości. Dlatego na je płótnach widać plejadę czystych zdecydowanych kolorów i różnorodnych struktur. Wykorzystanie naturalnych form Ziemi i możliwości plastycznych malarstwa to opowieść autorki o wędrówce po żywiołach i emocjach, po kolorach i formach, to wędrówka w świat wewnętrzny jej istnienia. Prowadząc dialog duszy z barwą i materią obrazu artystka tworzy swoiście spójne i przestrzenne dzieła.

K LipskaZiębińska_SKARBY_OCEANOW_NAMIĘTNOŚĆ_DUSZY_100x100_olej_płótno_szkło

Katarzyna LipskaZiębińska, SKARBY OCEANÓW, NAMIĘTNOŚĆ DUSZY, 100x100 cm, olej_płótno_szkło


Wystawa, którą prezentuje jest pretekstem, aby każdy, kto zatrzyma się przed obrazem autorki miał możliwość odczuć i zobaczyć oczyma wyobraźni prezentowany żywioł. Aby czytając tytuł dopełniający obraz  miał możliwość świadomego przeżycia chwili w przestrzeni jej dzieła i żywiołu Ziemi.

​​
Prezentowana wystawa jest również pretekstem do zatrzymania się nad  bardzo obecnie ważnym problemem degradacji i zniszczenia zasobów naturalnych Ziemi. Autorka poruszając się w sferze piękna, zwraca uwagę na współistniejącą brzydotę naszego bytu, na niszczycielskie i zaborcze działania destrukcyjne człowieka w środowisku. Katarzyna Lipska Ziebińska zapraszam na wystawę bytu  i struktury natury  w sztuce, na wystawę o przemianach i dojrzałości twórczej, a przede wszystkim na wystawę o świadomości życia, istnienia Tu i Teraz – Dziś.


K LipskaZiębińska_OGIEŃ PUSTYNI NAMIĘTNOŚĆ DUSZY_100x100_olej_płótno_szkło

Katarzyna Lipska Ziębińska, OGIEŃ PUSTYNI NAMIĘTNOŚĆ DUSZY, 100x100, olej_płótno_szkło
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.