Dzisiaj jest: 3.7.2020, imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Zwierzęta skazane na koniec

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 1292
Redakcja Poleca!

Artystyczny apel o ratunek dla ginących gatunków - Wojciech Brewka - wystawa HOPE! Wernisaż wystawy: 3 grudnia 2019 r.,  godz. 19:00, Hotel Vienna House Andel’s Łódź.

Zwierzęta skazane na koniec
Wojciech Brewka - wystawa HOPE
Artystyczny apel o ratunek dla ginących gatunków

Niedźwiedź brunatny, łoś, ryś, wróbel - już w niedalekiej przyszłości mogą to być słowa równie egzotyczne jak nazwy gatunków dinozaurów. To zwierzęta skazane na zagładę. Brutalna działalność człowieka i lekceważenie równowagi naturalnej może doprowadzić do unicestwienia w Polsce ok. dwóch tysięcy gatunków zwierząt. Wystawa HOPE jest artystycznym apelem o opamiętanie.

Wojciech Brewka - HOPE - wystawa w Vienna House Andels

Najnowszy zbiór prac Wojciecha Brewki zostanie zaprezentowany w Galerii Andels Art,
w Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. To wystawa szczególna, gdyż zaangażowanie artysty ma tu nie tylko charakter twórczy, ale jest przede wszystkim bardzo emocjonalną prezentacją dramatycznej sytuacji wybranych ginących gatunków zwierząt. Zabijanie dla zysku lub przyjemności oraz krótkowzroczność człowieka powodująca dewastację środowiska naturalnego, doprowadziły do sytuacji, w której tylko radykalne decyzje są w stanie uratować ostatnich przedstawicieli setek gatunków. Tytułowa nadzieja wypływa z przeświadczenia, że im więcej wiemy, tym więcej możemy. Artysta zaprasza nas zarówno na niezwykłe wydarzenie artystyczne, jak i do społecznej aktywności na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Prezentacja HOPE to ten wymiar sztuki, w którym staje się ona narzędziem do naprawiania świata, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Można powiedzieć, że wystawa ta jest artystyczną arką, do której malarz wprowadza wybrane zwierzęta, w nadziei, że uda im się przetrwać potop ludzkiego niszczycielstwa.

Wojciech Brewka Officyna Zmalowani


Wydarzeniem poprzedzającym wystawę  w Łodzi były interdyscyplinarne warsztaty „Zmalowani” w warszawskiej galerii officyna art & design. Wojciech Brewka wraz z Michałem Mąką zaprosili na freestyle’owe malowanie. Każdy, kto przyniósł ze sobą materiały malarskie, mógł wziąć udział we wspólnym tworzeniu. Tematem były oczywiście zagrożone zwierzęta. Przybyłych twórców wsparła warsztatowo Basia Kozaczkiewicz, a pracy malarskiej towarzyszyła autorska muzyka Marcina Steczkowskiego. Tego wieczoru można było także obejrzeć część obrazów, które wyjadą na wystawę do Łodzi.

Wojciech Brewka malarstwo

Wojciech Brewka - urodził się w 1980 r. W Kaliszu. Ukończył prawo, ale jako pracę i styl życia wybrał malarstwo, w bardzo szerokim zakresie: malarstwo sztalugowe, wielkoformatowe i w przestrzeni publicznej. Jego prace prezentowane były na kilku wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. W 2015 r. założył w Warszawie galerię sztuki officyna art & design, a dwa lata później Stowarzyszenie PROPAGANDA SZTUKI. Jest pomysłodawcą Dziedzińca Kulturalnego Jerozolimskie 107 oraz dyrektorem programowym Festiwalu Przenikania. Angażuje się w różnorodne akcje społeczne i charytatywne, także na rzecz zwierząt.

W sierpniu 2019 roku, wraz ze Stowarzyszeniem PROPAGANDA SZTUKI, zorganizował w rodzinnym mieście artystyczny performans, którego celem było propagowanie wiedzy nt. konieczności ochrony orangutanów, ginących w wyniku wycinania przez człowieka lasów deszczowych.


Wernisaż wystawy „HOPE” – 3 grudnia 2019 r.,  godz. 19:00,
Hotel Vienna House Andel’s Łódź

Wojciech Brewka Hope


 
Źródło: Rebelia Media
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.