Dzisiaj jest: 19.9.2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Struktury i Żywioły Ziemi - Katarzyna Lipska Ziębińska - wystawa malarstwa i grafiki artystycznej

Dodano: rok temu Czytane: 1003
Redakcja Poleca!
Patronat Medialny

Struktury i Żywioły Ziemi - Katarzyna Lipska Ziębińska - wystawa malarstwa i grafiki artystycznej w Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wernisaż 21.11.2019 o godz. 18:00.

Struktury i Żywioły Ziemi - Katarzyna Lipska Ziębińska - wystawa malarstwa i grafiki artystycznej

Struktury i Żywioły Ziemi - wystawa malarstwa i grafiki artystycznej w Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Katarzyna Lipska Ziębińska o sobie i o swojej sztuce mówi:

absolwentka ASP w Warszawie oraz UW Podyplomowych Studiów dla Twórców , Artystów i Animatorów Kultury. Jestem z zamiłowania artystą, twórcą sztuk wizualnych, malarką, graficzką a prywatnie podróżniczką otwartą na ludzi i sytuacje. Moją pasją jest zagłębianie się w otaczający mnie świat. Z zaangażowaniem odkrywam i fascynuję się bogactwem barw i struktur.

Zachwyt nad materią kamienia czy żywiołem wody i ognia przenoszę w swój osobisty świat doznań i wizji artystycznych na płótnie. Łączę materię natury – drewno, metal, szkło z przestrzenią twórczą mojej osobowości na płótnach w formie czystych zdecydowanych kolorów i różnorodnych struktur. Prowadząc dialog duszy z barwą i materią obrazu tworzę swoiście spójne i przestrzenne dzieła. Wykorzystanie naturalnych form Ziemi i możliwości plastycznych malarstwa to opowieść o wędrówce po żywiołach i emocjach, po kolorach i formach, to wędrówka z moją duszą w świat wewnętrzny mojego istnienia.


Katarzyna Lipska Ziębińska, Oko Oceanu, 80x90 cm, olej, płótno, szkło, 2018

Wystawa, którą prezentuję jest pretekstem, aby każdy, kto zatrzyma się przed moim obrazem miał możliwość odczuć i zobaczyć oczyma wyobraźni prezentowany żywioł. Aby czytając tytuł dopełniający obraz miał możliwość świadomego przeżycia chwili w przestrzeni mojego dzieła i żywiołu Ziemi.

Wystawa przeze mnie prezentowana jest również pretekstem do zatrzymania się nad bardzo obecnie ważnym problemem degradacji i zniszczenia zasobów naturalnych Ziemi. Poruszanie się w sferze piękna, jest pretekstem na zwrócenie uwagi na współistniejącą brzydotę naszego bytu, na niszczycielskie i zaborcze działania destrukcyjne człowieka w środowisku. Jest pretekstem na zastanowienie się w jakim kierunku zmierza ludzkość, i czy możemy coś temu zaradzić.

Bardzo serdecznie zapraszam na wystawę o świadomej bytu natury sztuce, o przemianach i dojrzałości twórczej, a przede wszystkim o świadomości życia, istnienia Tu i Teraz – Dziś.

Katarzyna Lipska Ziębińska, Nad Krawędzią, 80x90 cm, olej, płótno, szkło, 2018
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.