Dzisiaj jest: 24.2.2020, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Anna Forycka-Putiatycka, druga indywidualna wystawa  „Moja dusza jak lawa…”

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 638
Redakcja Poleca!
Patronat Medialny

Anna Forycka-Putiatycka, wystawa  pt. „Moja dusza jak lawa…” - Wernisaż 19.10. 2019r. godz. 17.00, wystawa czynna do 27.11.2019, galeria „U” Ursynów, Ul. Lachmana 5,  DK. Stokłosy

Anna Forycka-Putiatycka, druga indywidualna wystawa  „Moja dusza jak lawa…”
19.10 - 27.11.2019.
galeria „U” Ursynów,
Ul. Lachmana 5,  DK. Stokłosy
Wernisaż 19.10. 2019r. godz. 17.00

Anna Forycka-Putiatycka, druga indywidualna wystawa  „Moja dusza jak lawa…”

Moja dusza jak lawa… „…Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi...” (A. Mickiewicz, Dziady, III część)

  Chopin - MUZYKA, grafika komputerowa 40 x40 2017
  Anna Forycka-Putiatycka, Chopin - MUZYKA, grafika komputerowa, 40 x40 cm, 2017 r.


Obecna wystawa stanowi swoistą odtrutkę na pandemię wulgaryzmu i brzydoty w sztuce, epatowanie prowokacją, perwersją, wizualną przemocą. Tam, gdzie nie ma głębi życia, jego prawdziwego piękna, pozostanie wszechogarniająca pustka, brzydota, anihilacja. Wobec takich postaw Anna Forycka-Putiatycka kieruje naszą uwagę w zupełnie odmiennym kierunku wołając do nas wszystkich: przebijmy się przez to, co plugawe, twarde, zimne! Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi! Bo granica między prawdą a kłamstwem, dobrem a złem, pięknem a brzydotą przebiega przez nasze własne serce, jest odbiciem stanu duszy, która manifestuje się światu….
Obrazy Anny Foryckiej-Putiatyckiej przepełnione są silnymi emocjami i intensywnością przeżyć. Nasycone barwy tętnią życiem, a ekspresja wykonania zachwyca wrażeniowością i pobudza do działania. Są jak ogień, który rozpala. Zrównoważenie przychodzi w obrazach o melancholijnym wydźwięku, gdzie intensywność barw przygasa na rzecz wprowadzenia w tajemnicę smutku. Dzieła te są emanacją doświadczeń Artystki, a w świecie tych obrazów naczelne miejsce ma przyroda, przez pryzmat której Artystka opowiada swoje przeżycia, na tyle inkluzywne, by zawarły się w nich doświadczenia innych. Jest to sztuka bliska widzowi, bo opisuje jego najgłębszą rzeczywistość. Tematy poruszane w obrazach Anny są po prostu prawdziwe. Wypływają z serca, które żyje i zaprasza, by z tego życia czerpać. Nie własnego, bo Artystka nie kieruje uwagi ku sobie, ale znacznie wyżej i zaprasza, by zejść w głąb duszy, która jest jak lawa, której wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi… - 
 Dorota Lekka

Pierwszą wystawę pod tytułem „Moja dusza jak lawa” Anny Foryckiej-Putiatyckiej otwierał prof. Aleksander Marek Zyśko w Galerii KUŹNICZA we Wrocławiu.

19 L'oeil de Beuf- impresja II akryl,olej na płótnie ø100 cm, 2019
Anna Forycka-Putiatycka, 19 L'oeil de Beuf- impresja II akryl,olej na płótnie, ø100 cm, 2019 r.

Współczesna Wieża Babel, technika mieszana na płótnie 100x80cm, 2016
Anna Forycka-Putiatycka, Współczesna Wieża Babel, technika mieszana na płótnie, 100x80cm, 2016 r.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.