Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Matrycowe kody w Galerii Metamorfozy - wystawa malarstwa Grzegorza Tomasiaka

Dodano: rok temu Czytane: 1110

Grzegorz Tomasiak - Matrycowe kody - Galeria Metamorfozy ul. Marszałkowska 81, lokal 20, Warszawa. Wernisaż wystawy: 27 czerwca, godzina 19.00. Zapraszamy!

Matrycowe kody w Galerii Metamorfozy - wystawa malarstwa Grzegorza Tomasiaka

Grzegorz Tomasiak - Matrycowe kody

Galeria Metamorfozy
ul. Marszałkowska 81, lokal 20, Warszawa.
Wernisaż wystawy: 27 czerwca, godzina 19.00

Swoje prace malarstwa tablicowego będzie wystawiać artysta z Poznania, Pan Grzegorz Tomasiak. Na wystawie zaprezentowane będą ikony w alfanumerycznym, dwuwymiarowym, matrycowym kodzie kreskowym – modularnym i stałowymiarowym, będącym czynnikiem sfery w wymiarze perspektywy w malarstwie tablicowym. Połowa lub całość ikony jest zapisana w sposób odbiegający od tradycyjnej konwencji ikonicznej. Wygenerowany kod napisany na ikonie daje się w pełni odczytać przez aplikację na smartfonie.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/900354150301017/
 

GRZEGORZ TOMASIAK (ur. 1986) 


Jest absolwentem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jest doktorantem Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmuje się sztuką neosakralną, pisaniem ikon,malarstwem, grafiką i projektowaniem graficznym oraz fotografią cyfrową. Koncepcja prac koncentruje się wokół możliwości wykorzystania alfanumerycznego, dwuwymiarowego, a w niektórych przedstawieniach trójwymiarowego matrycowego kodu – modularnego i stałowymiarowego w procesie pisania i czytania ikon w treści odwołujących się do Biblii. Swoje prace plastyczne, znajdujące się w wielu krajach (m.in. na Węgrzech, w Czechach, Niemczech, Walii, Watykanie oraz Ameryce Południowej) w zbiorach prywatnych i cieszące się sporym zainteresowaniem, wielokrotnie prezentował na wystawach indywidualnych (27) i zbiorowych (55) w Polsce i zagranicą.


 
Źródło: Fundacja Metamorfozy
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.