Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Dumni Polską! SZTUKĄ - promocja polskiej sztuki i kultury - rejs dookoła świata

Dodano: 8 lat temu Czytane: 6187

W ramach rejsu Śladami Wielkich Polaków Fundacja Dumni Polską przez ponad 3,5 roku promować będzie POLSKĄ SZTUKĘ, KULTURĘ i...

Dumni Polską! SZTUKĄ - promocja polskiej sztuki i kultury - rejs dookoła świata

Dumni Polską: promocja w świecie polskiej sztuki, kultury i designu!

Sztuka i rozrywka są wdzięcznym i skutecznym sposobem promocji kraju, z którego pochodzą. W myśl tej zasady w 80 portach, w świecie, do których zawiną jachty rejsu Śladami Wielkich Polaków, Fundacja Dumni Polską zorganizuje szereg wydarzeń kulturalnych. Będą to wystawy, performance i różnego rodzaju koncerty oraz pokazy mody.

W wybranych portach przybyciu jachtów Fundacji towarzyszyć będą happeningi. Następnie uczestnicy rejsu, w towarzystwie przedstawicieli lokalnych władz otworzą wystawę prezentującą to, co najnowsze i rzeczywiście warte przedstawienia spośród  polskich sztuk wizualnych i designu. Wystawy zorganizujemy przy użyciu najnowszych elektronicznych technologii wystawienniczych. Prezentowane prace zostaną wyłonione drogą otwartych konkursów, które zostaną ogłoszone już na początku 2014 roku.

W portach nie zabraknie imprezy muzycznych ułożonych w jedno lub kilkudniowe cykle (w zależności od harmonogramu rejsu). Organizatorzy wykorzystają liczącą się w świecie pozycję polskiego jazzu. Zaproszą do koncertów utalentowanych wykonawców muzyki współczesnej i klasycznej, którzy już osiągnęli znaczącą pozycję, biorąc udział w krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Pamiętając o polskich klasykach, Dumni Polską stawiają przede wszystkim na artystów młodych i obiecujących, nadążających za zmieniającą się rzeczywistością, gotowych reprezentować Polskę w każdym zakątku świata.

Magdalena Woźniak – koordynująca projekt w zakresie sztuk wizualnych dodaje: Aby zapewnić wysoki poziom promowanej w świecie sztuki polskiej do jurry konkursowego zaprosimy wyłącznie autorytety – osoby reprezentujące najważniejsze instytucje kulturalne związane ze sztukami wizualnymi. Wybranych artystów – ich sztukę - będziemy prezentować w około półrocznych cyklach wystaw, którym towarzyszyć będą publikacje wydawnicze – albumy wielojęzyczne prezentujące kolejne ekspozycje oraz filmy.


 

Piotr Nagłowski, odpowiedzialny za całościową produkcję wydarzeń kulturalnych w czasie rejsu, zapowiada -  Co kilka portów będziemy zmieniać program naszych, prezentacji, pokazów i koncertów. Systematycznie będziemy organizować charytatywne aukcje powystawiennicze. Nieodzownymi narzędziami komunikacji naszych przedsięwzięć będą media społecznościowe i interaktywne aplikacje mobilne. Kreując nasze działania uwzględniać będziemy konotacje Polski oraz udział Polaków w historii i rozwoju konkretnego miasta czy kraju. W doborze artystów i wyborze ich dzieł kierować się będziemy zawsze dewizą: DUMNI POLSKĄ.


14.11.2013 odbyła się konferencja prasowa podczas której jako zwiastun polskiej energii i świeżości w sztuce, zaprezentowano (w oczekiwaniu na start naboru artystów/ prac i rezultaty pierwszego konkursu) wybrane do wstępnej promocji projektu dzieła - serdeczne podziękowania dla artystów, a jednocześnie ogromne gratulacje!


Kuba Janyst, CAMOUFLAGE II, olej na płótnie, 110x110cm, 2010r.


Dominik Jasiński, Primavera, olej na płótnie, 90x90cm, 2013r


Krzysztof Kopeć, Bez Tytułu, technika mieszana, 100x100cm, 2011 r


Marcin Painta, Ona i gramofon, akryl na płótnie, 120x100cm, 2011r


Aleksandra Supińska, Kulka, sitodruk, 100x70cm 2013 r.

Dumni Polską! SZTUKĄ - promocja polskiej sztuki i kultury - rejs dookoła świata
Dumni Polską - plan rejsu - Promocja POLSKI w ŚWIECIE!
Rejs dookoła świata śladami wielkich Polaków
Dumni Polską - Rejs z Kubą dookoła świata.©®
 
 

Źródło: http://dumnipolska.pl/