Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

BUDZIMY JAZZEM - CHARYTATYWNY KONCERT W 50. ROCZNICĘ ŚMIERCI K. KOMEDY

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1138

Już 23.04.2019 r. o 19.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się Koncert Charytatywny BUDZIMY JAZZEM dla Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO?

BUDZIMY JAZZEM - CHARYTATYWNY KONCERT W 50. ROCZNICĘ ŚMIERCI K. KOMEDY

"BUDZIMY JAZZEM" - CHARYTATYWNY KONCERT W 50. ROCZNICĘ ŚMIERCI K. KOMEDY (NZS UW, FUNDACJA "AKOGO?")


W Polsce co roku w śpiączkę zapada ponad 600 osób. W tym ok. 150 dzieci. Ryzyko zapadnięcia w ten stan towarzyszy każdemu z nas. Z tego powodu powstała charytatywna inicjatywa stworzona przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego o nazwie „BUDZIMY JAZZEM” - internetowa Aukcja, której punktem kulminacyjnym jest Jazzowy Koncert w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy.

 

Całkowity dochód uzyskany z dystrybucji biletów na Koncert oraz internetowej licytacji przekazany zostanie na konto Fundacji Ewy Błaszczyk ,,AKOGO?” i przeznaczony na potrzeby Kliniki dla dzieci śpiączce, ,,Budzik”.

 

Już 23 kwietnia 2019 roku o 19.00 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się uroczysty Koncert Charytatywny „BUDZIMY JAZZEM”organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Radio.
Na rzecz Fundacji „AKOGO”? i Kliniki „Budzik” zagrają m.in. Włodek Pawlik TrioMaria Sadowska z zespołemPiotr BaronAgnieszka Wilczyńska oraz Andrzej Jagodziński Trio.

Budzimy JAzzem

18 kwietnia obchodzony jest Dzień Pacjenta w Śpiączce, zaś data Koncertu przypada dokładnie w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy - niezwykłego artysty, twórcy znanych na całym świecie standardów muzyki jazzowej oraz niezapomnianych muzycznych ilustracji do kilkudziesięciu filmów (“Dziecko Rosemary”, “Nóż w wodzie”, czy “Niewinni czarodzieje”). Krzysztof Komeda zmarł 23 kwietnia 1969 roku w wyniku komplikacji po nieszczęśliwym wypadku. Przed śmiercią przez kilka miesięcy przebywał w śpiączce. 

Koncert stanowi punkt kulminacyjny organizowanej przez NZS UW internetowej Aukcji Charytatywnej. Na portalu Charytatywni Allegro wylicytować można przedmioty podarowane przez wiele znanych osobistości ze świata polityki, kultury czy sportu – m.in. Bronisława Komorowskiego, Leszka Możdżera, Joanny Kulig czy Roberta Korzeniowskiego.

Finał aukcji przewidziany jest na Międzynarodowy Dzień Jazzu - wtorek 30 kwietnia 2019 r. na godz. 23:59.

Patronat Honorowy nad inicjatywą objęli Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, JM prof. dr hab. Marcin Pałys oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Źródło: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego