Dzisiaj jest: 25.5.2020, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Klaudel - Rezler wystawa pt. Malowanie światłem - DOK Ursynów

Dodano: rok temu Czytane: 958
Patronat Medialny

Bogumiła Klaudel - Rezler, wystawa pt. Malowanie światłem - DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12b. Wernisaż 04.04 o godz. 18:00. Wystawa czynna do 10.06.2019 r.

Klaudel - Rezler wystawa pt.  Malowanie światłem - DOK Ursynów
Klaudel - Rezler „Malowanie światłem”

Jedwab jest niezwykłym materiałem. Charakteryzuje go duża różnorodność splotów, urzekająca świetlistość, ale także ogromne wymagania. Kiedy maluję na jedwabiu poprawki są niemożliwe. Raz położonej plamy barwnej nie można już usunąć, a jedynie zamalować. Wszystkie kolory wspaniale mieszają się ze sobą, nawet ponure brązy ożywają, żółcienie przeistaczają się w złoto. Dzięki niemu można osiągnąć rozmach i wyzwolić się z myślenia o szczegółach…

Polana

Bogumiła Klaudel-Rezler, Polana, malarstwo na jedwabiu.

Malując na jedwabiu czerpię inspirację z natury, która ofiaruje kolor, światłocień oraz nieskończoność odcieni barwnych. Tworzę interpretacje otaczającego mnie świata, przetworzonego poprzez emocje, wrażliwość i wyobraźnię. Z rozpiętych na stole tkaninach jedwabnych wyłaniają się kompozycje, które są zapisami myśli i refleksji nabierających mocy sceny wizyjnej nasyconej grą światła i koloru. Tworzę opowieści o tajemnicy przemijania i ulotności.

Bogumiła Klaudel-Rezler
Bogumiła Klaudel-Rezler, W świetle księzyca, malarstwo na jedwabiu.


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.