Dzisiaj jest: 25.5.2020, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wystawa malarstwa - Angel Talisman Series - Alicja Domańska

Dodano: rok temu Czytane: 5271
Patronat Medialny

Alicja Domańska wystawa malarstwa - Angel Talisman Series, Senator ul. Bielańska 12, Warszawa. Czas trwania wystawy 1-15.03.2019 r. Krótki wywiad z artystką...

Wystawa malarstwa - Angel Talisman Series - Alicja Domańska
Alicja Domańska Angel Talisman Series, Senator ul. Bielańska 12, Warszawa.

Czas trwania wystawy 1-15.03.2019

Mecenas Wystawy PKN ORLEN

Partner Honorowy: Prezydent Miasta Sopotu

Partnerzy Medialni: Aktivist, Artimperium, Czas na wnetrze, Harper Bazaar, Contemporary Lynx, Usta, O.pl

Wywiad z Alicją Domańską

Czy lubisz swoją pracę?
Zdecydowanie! Moja praca to moja absolutna pasja. Uwielbiam poranki w pracowni: to moja cisza przed burzą, najpierw kawa, taki rytuał, potem spokój i skupienie, i wtedy zaczynam działać…

Najnowsza seria ANGEL TALISMAN SERIES to kolejna odsłona Twojej twórczości. Opowiedz o niej w kilku słowach.
Tak, Angel to kolejna seria płócien, po mrocznej Pictura Insomnia i refleksyjnym projekcie Alice Left Wonderland z muzyką Johna Portera.  To dawka malarstwa pełna pozytywnej, dobrej, anielskiej energii. Dla mnie każdy obraz to jest niekończąca się podróż. Nie wiem, jak będzie wyglądało moje następne malowanie, ale mogę być pewna, że będzie się zmieniało. Wiem, że co roku wszystko ewoluuje i mam nadzieję, że tak nadal będzie. Tak jak w przyrodzie. W naturze mamy ciągły ruch. 
Abstrakcję częściej się odczuwa niż rozumie - albo oddziałuje ona z wielką siłą, albo nie. Szukam zawsze głębszych uczuć i emocji, które odciskam na płótnie. Kocham tę dziedzinę malarstwa, bo pokazuje to, co niewidoczne, mistyczne, to, co pod powierzchnią, głęboko skrywane.
Zgodnie z Biblią anioły są światłem duchowym, oświeceniem tego, co ciemne, ochraniają i strzegą. Taka jest funkcja moich obrazów, nie tylko dekoracyjna.

Ubierasz się tylko na czarno, dlaczego?
Nie ma w tym głębszej filozofii, na co dzień w pracowni obcuję z feerią barw i odcieni, czerń daje mi oddech. Poza tym mnie ogrzewa - ma energię ciepła, to najciemniejsza z barw. Teoretycznie nie jest kolorem, lecz po prostu brakiem światła widzialnego. Daje mi siłę i moc. Oczyszcza mnie.

Alicja Domańska - wystawa PKN ORLEN

Alicja Domańska wystawa PKN ORLEN

Alicja Domańska wystawa PKN ORLEN Kupisz

Alicja Domańska Magdalena Woźniak wystawa PKN Orlen

Alicja Domańska PKN Orlen

Alicja Domańska wystawa PKN Orllen

Alicja Domańska wystawa PKN Orlen
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.