Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Rejs dookoła świata śladami wielkich Polaków

Dodano: 8 lat temu Czytane: 4743

Fundacja „Dumni Polską- Polish Pride ” organizuje rejs dookoła świata, którego celem jest promocja Polski i Polaków.

Rejs dookoła świata śladami wielkich Polaków

Rejs dookoła świata śladami wielkich Polaków

Fundacja „Dumni Polską- Polish Pride ” organizuje rejs dookoła świata, którego celem jest promocja Polski i Polaków. Jego trasa została 
wyznaczona śladami działalności wielkich Polaków
. Wyprawa potrwa 3,5 roku, w czasie którego armada 3 jachtów Fundacji odwiedzi 360 
portów w ponad stu krajach świata na wszystkich kontynentach.

Fundacja Dumni Polską przygotowuje unikalne promocyjne przedsięwzięcie, mające na celu promocję naszego kraju oraz naszych rodaków, którzy odnieśli sukcesy poza granicami Polski. Niekonwencjonalna akcja będzie miała kształt rejsu dookoła świata śladami wielkich 
Polaków. Plan rejsu zakłada odwiedzenie najważniejszych miejsc na całym świecie, gdzie w historii zapisali się Polacy - podróżnicy, naukowcy, inżynierowie, artyści, biznesmeni czy lekarze. W wybranych ok. 80 portach, do których zawiną, będą organizowane imprezy promujące Polskę - od polskiej kuchni i muzyki, przez sztuki wizualne i design, po produkty polskich firm, tereny inwestycyjne i atrakcyjne miejsca turystyczne.

Początek rejsu planowany jest w lipcu 2014 roku z Gdyni. Pierwszymi portami, do których zawiną jachty i gdzie zostaną zorganizowane imprezy promujące Polskę, będą: Kopenhaga (Dania), Goeteborg (Szwecja), Bergen (Norwegia) oraz Reykjavik (Islandia). Następnie trasa rejsu wiedzie przez Kanadę i atlantyckie porty USA, Karaiby i Amerykę Południową, wyspy Pacyfiku, Australię i Azję, na końcu Afrykę i basen Morza Śródziemnego oraz Europę Zachodnią. Powrót do Polski zaplanowany jest na jesień 2017 roku. Grupa żeglarskich zapaleńców, a jednocześnie nowoczesnych patriotów, zamierza w ciągu 3,5 roku przepłynąć 75 tysięcy mil. W Rejsie wezmą udział trzy jachty, ich załogi liczyć będą 21 osób, zmienianych w jedno, dwu i trzytygodniowych turach, w sumie w rejsie weźmie udział ponad 2.000 uczestników.

Fundacja pragnie przypomnieć m.in. odkrywanie i kolonizowanie Syberii i Chin, budowę andyjskiej kolei, opis geologiczny i odkrycia geograficzne w  Australii. Będzie promować takie wielkie postacie jak etnograf Bronisław Malinowski, podróżnicy Bronisław Piłsudski i Paweł Edmund Strzelecki, biochemik Kazimierz Funk, geolog i inżynier Ignacy Domeyko, rzeźbiarz Korczak Ziółkowski i wielu innych Polaków, znanych we wszystkich zakątkach globu Kuba Strzyczkowski, Prezes Fundacji Dumni Polską powiedział - "Chcemy, aby Rejs Śladami Wielkich Polaków przyczynił się do lepszego postrzegania Polski – jako kraju ludzi otwartych, mądrych, odkrywczych i kreatywnych. Zamierzamy przy pomocy światowych organizacji nadawców publicznych prowadzić intensywne działania promocyjne we wszystkich miastach, do których zawiną nasze jachty, aby przywołując polskie nazwiska i dokonania Polaków w tych miejscach, jednocześnie promować dzisiejszą Polskę. Równocześnie chcemy wykorzystać rejs do pokazania współczesnych sukcesów gospodarczych, naukowych czy kulturalnych. Każdy port przystankowy będzie miejscem do organizacjiprzedsięwzięć na lądzie, takich jak wystawy, pokazy, koncerty, degustacje potraw. Chcemy zmienić postrzeganie Polski na świecie i pokazać ją jako kraj, który od stuleci uczestniczy w rozwoju nowoczesnej cywilizacji, wnosząc istotne wartości materialne i duchowe, a sukcesy zawdzięcza swoim wybitnym obywatelom."

Rejs Śladami Wielkich Polaków jest z założenia przedsięwzięciem non-profit. Inicjatywie patronują Ministerstwo Gospodarki i Agencja Rynku Rolnego, dostrzegające w niej możliwość promocji polskich firm i regionów. 

Dumni Polską! SZTUKĄ - promocja polskiej sztuki i kultury - rejs dookoła świata
Dumni Polską - plan rejsu - Promocja POLSKI w ŚWIECIE!
Rejs dookoła świata śladami wielkich Polaków
Dumni Polską - Rejs z Kubą dookoła świata.©®
 
 
Źródło: http://dumnipolska.pl/pl/