Dzisiaj jest: 20.9.2020, imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Performance Wojtka Kowalczyka i dysputa artystów odnośnie sztuki performatywnej

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1108 Autor:
Patronat Medialny

23.02 godz. 18:00 – Performance Wojtka Kowalczyka, do którego wstępem będzie dysputa Edyty Dzierż, Mag Woźniak i Wojtka Kowalczyka na temat sztuki performance - wstęp wolny! Zapraszamy!

Performance Wojtka Kowalczyka i dysputa artystów odnośnie sztuki performatywnej

23 luty, godz. 18:00 - Performance Wojtka Kowalczyka i dysputa artystów odnośnie sztuki performatywnej


W ramach projektu Power of Art w Koneserze – cyklu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które odbędą się w Centrum Praskim Koneser organizowanych przez grupę twórców różnych dziedzin sztuki i literatury pod szyldem akcji społecznej Power of Art oraz interdyscyplinarnych wystaw pt. CZERWONY, której wernisaż jest już 6 lutego o godz. 19:00 i wystawy NIEBIESKI z wernisażem 18 lutego o godz. 19:00  - ZAPRASZAMY:

w sobotę 23 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na niezwykły Performance Wojtka Kowalczyka. Co tym razem zaprezentuje ten niesamowicie wyzwolony i zazwyczaj kontrowersyjny artysta – trzeba po prostu zobaczyć!


Wstępem do Performance będzie dysputa Edyty Dzierż, Magdaleny Mag Woźniak i Wojtka Kowalczyka na temat sztuki performance - jak ją można ugryźć...? czy i gdzie jest granica szaleństwa...?  czy można ją zrozumieć...?
 

Wojciech Kowalczyk z Bydgoszczy.

Doktor sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. W swojej twórczości, interesuje się problematyką sztuki performance, w aspekcie jej ewaluacji do takich gatunków sztuki, które mając cechę performance -  wystąpienie artysty, nabywają autonomię metodologiczną, poprzez ukonstytuowanie się specyficznych cech  zewaluowanego performance, w jego nazwie, w jego definicji, w jego metodyce wykonania, oraz w teoretycznym umocowaniu tej ewaluacji. Idzie tu o cechy konstytutywne ewaluacji, których wartość, wprowadzić ma do sztuk plastycznych, kolejne gatunki sztuki, uzyskujące metodologiczny status indywiduum.  Autor gatunków sztuki, będących zewaluowanym performance, takich jak: ARX art, ALO art, GHNO art, PROMT art, IMIT art, NUN art, PLEN art, Ne art. W swojej twórczości, wypowiada się  przede wszystkim, poprzez performance i jego zewaluowane postaci, a także instalację artystyczną, obiekt i sztukę wideo. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystycznego Młodzi Sztuką, Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych. Inicjator i kurator „Bydgoskiego Spichlerza Sztuki Performance”.  Za swoją działalność artystyczną, otrzymał odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Patroni i Partnerzy Projektu:
Agencja Informacyjna | Akademia Sztuki i Kultury - Klub Integracji Europejskiej | Art Imperium | Centrum Praskie Koneser | Przedsiębiorcy@eu | waw4free | Związek Artystów Plastyków | Związek Pisarzy

Gorąco zapraszamy!
Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z kolejnych wydarzeń: Facebook: Power of Art
 

Power of Art w Koneserze – harmonogram wydarzeń LUTY/ MARZEC 2019:

W lutym:

6.02 godz. 19:00 - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. Czerwony.  Wystawa czynna do 16.02.2019 r. - relacja z wernisażu

14.02 godz. 19:00 – Walentynkowe Spotkanie z książką – „Abracadabra”. Z autorem zbioru poezji Juliuszem Erazmem Bolkiem rozmowę poprowadzi Joanna Jagiełło.   - ODOWOŁANE ZE WZGLĘDU NA ŻAŁOBĘ NARODOWĄ W ZWIĄZKU ZE ŚMIERCIĄ PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO...

18.02 godz. 19:00  - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. Niebieski. Wystawa czynna do 28.02.2019 r.

20.02 godz. 19:00 -  Spotkanie z książką – „Ambasadorowa”. Z bohaterką książki Beatą Gołaszewską – rozmowę poprowadzi Agnieszka Domeracka.

23.02 godz. 18:00 – Performance Wojtka Kowalczyka,  do którego wstępem będzie dysputa Edyty Dzierż, Mag Woźniak i Wojtka Kowalczyka na temat sztuki performance - jak ją można ugryźć...? czy i gdzie jest granica szaleństwa...?  czy można ją zrozumieć...?

26.02 godz. 19:00  – Spotkanie z książką „Sepia”. Z autorem Miłoszem Kamilem Manasterskim będzie rozmawiać Juliusz Erazm Bolek.

 

W marcu kolejna moc wydarzeń:

2 marca,  godz. 19:00 - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. ŻÓŁTY.  Wystawa czynna do 14.03.2019 r. 

4 marca, godz. 19:00 – Edyta Dzierż PERFORMANCE obraz-dźwięk-światło.

9 marca, godz. 17:00 – Spotkanie z książką – Kot jaki jest każdy widzi – Izabelli Jarskiej – z autorką Izabellą Jarską rozmawiać będzie dziennikarka i dramatopisarka Magdalena Walusiak.

12 marca, godz. 19:00 - Twórca a prawa autorskie – spotkanie z Mecenas Joanną Hetman-Krajewską specjalistą prawa autorskiego, Kancelaria Prawnicza Patrinomium.

14 marca, godz. 19:00  - Nihon no monogatari - spotkanie z baśnią japońską – Edyta Poskrobko i muzyką - Radomir Rakowski.

16 marca,  godz. 19:00 - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. ZIELONY.  Wystawa czynna do 30.03.2019 r. 

20 marca, godz.19.00 – Spotkanie z książką - Jak ziarnka piasku. Z autorką Joanną Jagiełło będzie rozmawiać Juliusz Bolek.

23 marca, godz. 19:00 – Spotkanie z książką Latynoska euforia z Hollywoodem w tle – oraz jej autorem i bohaterem - Andrzejem Zbrożkiem.

27 marca, godz. 19:00 – Spotkanie pod Drzewem /  Performance / KARMICA – Monika Wójtowicz.

Gorąco zapraszamy!
Źródło: Power of Art
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.