Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Spotkanie z książką Ambasadorowa i bohaterką książki Beatą Gołaszewską.

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2339 Autor:
Patronat Medialny

Power of Art w Koneserze – środa - 20 lutego o godz. 19:00 - Spotkanie z książką Ambasadorowa i bohaterką książki Beatą Gołaszewską. Wstęp wolny! Centrum Praskie Koneser, Pl. Konesera 8, Warszawa.

Spotkanie z książką Ambasadorowa i bohaterką książki Beatą Gołaszewską.

Spotkanie z książką Ambasadorowa i bohaterką książki Beatą Gołaszewską.

W ramach projektu Power of Art w Koneserze – cyklu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które odbędą się w Centrum Praskim Koneser organizowanych przez grupę twórców różnych dziedzin sztuki i literatury pod szyldem akcji społecznej Power of Art oraz interdyscyplinarnych wystaw pt. CZERWONY, której wernisaż był 6 lutego i wystawy NIEBIESKI z wernisażem 18 lutego o godz. 19:00 – ZAPRASZAMY:

w środę 20 lutego o godz. 19:00 na Spotkanie z książką Ambasadorowa. Z bohaterką książki Beatą Gołaszewską rozmowę poprowadzi Agnieszka Domeracka

Zapraszamy na pasjonującą dyskusję literacką wokół książki „Ambasadorowa”. Wydarzenie uświetni obecność gościa specjalnego, pani Beaty Gołaszewskiej, której prawdziwa historia życia stała się bogatą inspiracją do stworzenia tej opowieści. W trakcie spotkania bohaterka książki chętnie podzieli się swoimi przemyśleniami – nie zabraknie szczerych uśmiechów i głębokich wzruszeń. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko fanom „Ambasadorowej”, ale także wszystkim osobom żywo zainteresowanym problemem przemocy domowej.

Ambasadorowa - Beata Gołaszewska


Spotkanie poprowadzi pani Agnieszka Domeracka – doradca i mentor wspierająca kobiety w budowaniu świadomego życia pełnego poczucia własnej wartości.
Ambasadorowa” opowiada o losach Ewy Winiarskiej, która przytłoczona odwiecznym protektoratem matki i zniechęcona biernością ojca, poszukuje upragnionej miłości, jako źródła życiowego spełnienia. Pragnąc sprostać wysokim wymaganiom matki, poślubia wybranego przez nią kandydata. Wiktor Krasts jest przyszłym ambasadorem, bogatym, szarmanckim i bardzo przystojnym. Nikt nie przypuszcza jednak, że pod dobrze skrojonym garniturem kryje się diabelskie oblicze bezwzględnego, cynicznego, wyzutego z uczuć tyrana. Wypowiadając oficjalne „tak” przed życzliwym obliczem urzędnika państwowego, Ewa nieświadomie wydaje na siebie potworny wyrok. Z dnia na dzień jej nowy mąż staje się coraz bardziej agresywny i nieustępliwy, a próby łagodzenia konfliktów nie przynoszą najmniejszych rezultatów. Milczące przyzwolenie Ewy na wyjazd do Włoch, gdzie Wiktor Krasts otrzymuje prestiżową i dobrze płatną posadę Ambasadora, staje się dla kobiety początkiem prawdziwego koszmaru. Pozbawiona pieniędzy i kontaktów z najbliższymi, zamknięta w wielkim domu Ewa, z eleganckiej, błyskającej intelektem damy, staje się poszarzałą, nieszczęśliwą, gasnącą w oczach ofiarą własnych słabości. Zaciskając zęby i wylewając morze słonych łez, w milczeniu znosi ciągłe upokorzenia, wyzwiska i krzywdy. Życie, które zgotował jej mąż-oprawca, staje się toksycznym więzieniem, psychiczną torturą i brutalnym morderstwem na kobiecej godności... Do czasu, gdy pojawia się promyczek nadziei, a wraz z nim nieprawdopodobna siła do walki o lepsze jutro!

KUP KSIĄŻKĘ AMBASADOROWA


Patroni i Partnerzy Projektu:
Agencja Informacyjna | Akademia Sztuki i Kultury - Klub Integracji Europejskiej | Art Imperium | Centrum Praskie Koneser | Przedsiębiorcy@eu | waw4free | Związek Artystów Plastyków | Związek Pisarzy

Gorąco zapraszamy!
Więcej informacji o projekcie, zapowiedzi i relacje z kolejnych wydarzeń: Facebook: Power of Art
 

Power of Art w Koneserze – harmonogram wydarzeń LUTY/ MARZEC 2019:

W lutym:

6.02 godz. 19:00 - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. Czerwony.  Wystawa czynna do 16.02.2019 r. - relacja z wernisażu

14.02 godz. 19:00 – Walentynkowe Spotkanie z książką – „Abracadabra”. Z autorem zbioru poezji Juliuszem Erazmem Bolkiem rozmowę poprowadzi Joanna Jagiełło.   - ODOWOŁANE ZE WZGLĘDU NA ŻAŁOBĘ NARODOWĄ W ZWIĄZKU ZE ŚMIERCIĄ PREMIERA JANA OLSZEWSKIEGO...

18.02 godz. 19:00  - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. Niebieski. Wystawa czynna do 28.02.2019 r.

20.02 godz. 19:00 -  Spotkanie z książką – „Ambasadorowa”. Z bohaterką książki Beatą Gołaszewską – rozmowę poprowadzi Agnieszka Domeracka.

23.02 godz. 18:00 – Performance Wojtka Kowalczyka,  do którego wstępem będzie dysputa Edyty Dzierż, Mag Woźniak i Wojtka Kowalczyka na temat sztuki performance - jak ją można ugryźć...? czy i gdzie jest granica szaleństwa...?  czy można ją zrozumieć...?

26.02 godz. 19:00  – Spotkanie z książką „Sepia”. Z autorem Miłoszem Kamilem Manasterskim będzie rozmawiać Juliusz Erazm Bolek.

 

W marcu kolejna moc wydarzeń:

2 marca,  godz. 19:00 - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. ŻÓŁTY.  Wystawa czynna do 14.03.2019 r. 

4 marca, godz. 19:00 – Edyta Dzierż PERFORMANCE obraz-dźwięk-światło.

9 marca, godz. 17:00 – Spotkanie z książką – Kot jaki jest każdy widzi – Izabelli Jarskiej – z autorką Izabellą Jarską rozmawiać będzie dziennikarka i dramatopisarka Magdalena Walusiak.

12 marca, godz. 19:00 - Twórca a prawa autorskie – spotkanie z Mecenas Joanną Hetman-Krajewską specjalistą prawa autorskiego, Kancelaria Prawnicza Patrinomium.

14 marca, godz. 19:00  - Nihon no monogatari - spotkanie z baśnią japońską – Edyta Poskrobko i muzyką - Radomir Rakowski.

16 marca,  godz. 19:00 - Wernisaż wystawy zbiorowej z cyklu Power of Art w Koneserze pt. ZIELONY.  Wystawa czynna do 30.03.2019 r. 

20 marca, godz.19.00 – Spotkanie z książką - Jak ziarnka piasku. Z autorką Joanną Jagiełło będzie rozmawiać Juliusz Bolek.

23 marca, godz. 19:00 – Spotkanie z książką Latynoska euforia z Hollywoodem w tle – oraz jej autorem i bohaterem - Andrzejem Zbrożkiem.

27 marca, godz. 19:00 – Spotkanie pod Drzewem /  Performance / KARMICA – Monika Wójtowicz.

Gorąco zapraszamy!
 
Źródło: Power of Art