Dzisiaj jest: 10.8.2020, imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Galaktyczne ogrody - wystawa malarstwa Anny Kossakowskiej w Centrum Promocji Kultury

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1588
Patronat Medialny

Galaktyczne ogrody Anny Kossakowskiej - Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, Ul. Podskarbińska 2. Wernisaż: 16 lutego 2019 r. o go.19:00. Gorąco zapraszamy!

Galaktyczne ogrody - wystawa malarstwa Anny Kossakowskiej w Centrum Promocji Kultury

Wystawa malarstwa pt. GALAKTYCZNE OGRODY Anny Kossakowskiej  w Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
Ul. Podskarbińska 2
Wernisaż: 16 lutego 2019 r. o go.19:00
Wystawa czynna: 9-21 lutego 2019 r.
Kurator wystawy: Marcin Kokoszko

Galaktyczne ogrody Anny Kossakowskiej emanują pozytywną i nieskończoną energią, wciągając widza w głąb przestrzeni czy otwierając przed nim ogrom wszechświata -  rozpalają jego wyobraźnię. Zarówno tematem, formą jak i kolorystyką są swego rodzaju lustrem autorki – tryskającej bezmiarem kreatywności i radości życia… - Magda Woźniak Redaktor Naczelna Art Imperium

Galaktyczne ogrody Anny Kossakowskiej


GALAKTYCZNE OGRODY  to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie, zainspirowanych pięknem i niepowtarzalnością ludzkiego oka, oraz centryczną, otwartą kompozycją i niezwykłymi przemianami tego organu w trakcie przebywania w świetle i mroku. Kurczące się i zwężające źrenice stanowią tu punkt centralny, z którego ta barwna, migotliwa opowieść bierze początek.
W niektórych obrazach podobieństwo do pierwowzoru z natury zaciera się i kompozycja zdaje się już żyć własnym życiem, połyskując i nieomal drgając. Kolejne fale barwnych plam rozchodzą się od środka we wszystkich kierunkach, jak kręgi na wodzie po wrzuceniu weń kamyka. Pozostają już tylko kolory i światło wędrujące w przestrzeń.

Anna Kossakowska

Anna Kossakowska i Galaktyczne ogrodyArtysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa, a wcześniej Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie.

Tworzy w kilku technikach malarskich. MA na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i na świecie.

Kurator wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne. Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L’ARTE”. Artystka koordynująca projekt Power of Art w Koneserze.  Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE.

 Autorka i realizatorka projektów dydaktyczno-rozwojowych przez sztukę.

Instruktorka zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Akademii Artystycznej, Klubie Kultury Gocław i Europejskim Centrum Uniwersytetów II i III Wieku. Prowadzi autorskie warsztaty z zakresu odkrywania własnego potencjału poprzez różne techniki plastyczne, oraz malarstwa intuicyjnego we współpracy z Fundacją i Galerią Metamorfozy.

Artystka objęta patronatem artystycznym Artistic Guarantee of Art Imperium.

Anna Kossakowska - Galaktyczne ogrody


 
Źródło: Centrum Promocji Kultury
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.