Dzisiaj jest: 28.10.2020, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Golden Live - wystawa Mag Woźniak w Klubie Sosnowym w Warszawie

Dodano: 2 lata temu Czytane: 2181
Patronat Medialny

11.01. 2019 r. o godz. 18:00 wernisaż wystawy Golden Live - Mag Woźniak, Klub Sosnowy Warszawa. Podczas wernisażu Izabella Jarska powie o swojej najnowszej książce pt. Kot, jaki jest, każdy widzi.

Golden Live - wystawa Mag Woźniak w Klubie Sosnowym w Warszawie

Golden Live wystawa malarstwa Mag Woźniak w Klubie Sosnowym


Klub Sosnowy, Trakt Lubelski 40a , Warszawa
Czas trwania wystawy: 11.01 – 28.02.2019 r.

11 stycznia 2019 r. o godz. 18:00 w klimatycznym pałacyku Klub Sosnowy odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Mag Woźniak pt. Golden Live. Podczas wernisażu Izabella Jarska  przeprowadzi krótki wywiad z bohaterką wystawy oraz opowie o swojej najnowszej książce pt. Kot, jaki jest, każdy widzi - zbiór felietonów satyrycznych o tym jak to Kot oswoił człowieka :)

Klub Sosnowy jest współorganizatorem wydarzenia i zaprasza wszystkich uczestników na lampkę wina i koktajlowy poczęstunek. Na czas wernisażu Szef Kuchni  przygotuje również dedykowane menu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Artystów Plastyków.

Patronat medialny: Agencja Informacyjna, Art Imperium, Gazeta Wawerska, Klub Integracji Europejskiej, K.J. Art&Promotion, Linia Otwocka, magazyn Przedsiębiorcy@eu, Wiadomości Sąsiedzkie

O wystawie tak pisze Izabella Jarska – dziennikarka i pisarka:

Czy obraz może być afirmacją? Czy może dostrajać do siebie odbiorcę i dawać mu moc? Czy jego siła może dorównać potędze myśli? Tak, jest to możliwe. A dowodzi tego najnowszy cykl obrazów Magdaleny Wożniak: „Golden Live”, który jest bardzo udanym połączeniem wyszukanego artyzmu i funkcji niemal terapeutycznych. 
Nazwa cyklu nie jest przypadkowa, zarówno w sensie dosłownym – ponieważ złoto jest kolorem dominującym – jak i metaforycznym, w odniesieniu do komfortu życia, rozumianego jako indywidualne odczucie harmonii. Jednak poszczególne obrazy nie mają tytułów. Co jest zabiegiem celowym aby - jak mówi autorka – nie narzucać odbiorcom ich interpretacji. Dlatego każdy kto je ogląda może puścić wodze własnej wyobraźni. 

- Przy abstrakcjach bardzo istotny jest dla mnie proces tworzenia – mówi o swoim malarstwie Magdalena Wożniak –  jest on dla mnie jak medytacja, oczyszcza myśli i daje moc pozytywnej energii.

Obrazy grają światłem, żyją… raz rozświetlając a raz tłumiąc przebijające się ze spodnich warstw przez złoto lub srebro kolory. Dzięki swojej fakturze iskrzą, odsłaniając intensywność lub delikatność barw w zależności od kąta pod jakim się na nie patrzy. Wszystko jest subtelne, ale jednocześnie ma w sobie siłę… to olbrzymi ładunek pozytywnej energii.  

Tak, cykl „Golden live” jest afirmacją. 

 Golden Live Mag Wozniak

Mag Woźniak, Golden Live 3, akryl na płótnie, 80x100 cm, 2018 r.

Magdalena Mag Woźniak

Magdalena Mag WoźniakUrodzona 1 listopada 1972 r. w Warszawie.
Artystka wizualna, dla której najbliższe są malarstwo, grafika, nowe media i design. Członek Związku Artystów Plastyków, członek wspierający OW ZPAP i artystycznej grupy Młodzi Sztuką. Kurator wystaw, animator wydarzeń kulturalnych oraz akcji charytatywnych.  Publicystka, redaktor naczelna i właścicielka portalu kulturalnego Art Imperium oraz inicjatorka akcji społecznej Power of Art.

Tworzy od 2001 roku łącząc i wymieniając style, techniki i media. Jednak kluczowe w jej działalności artystycznej, designerskiej i publicystycznej jest ostatnie 10 lat. Ma na swoim koncie wiele projektów artystycznych m.in. Konkurs
FOTO: Olga Stachwiuk
i związany z nim cykl wystaw MUZA 2015 – Magdalena Abakanowicz, czy  Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz Fundacji Herosi na Zamku Królewskim w Warszawie. Ku promocji sztuki i kultury zrealizowała ponad 50 filmów prezentujących sylwetki artystów, ich dzieła, a także relacje z wydarzeń kulturalnych. Wykonała kilkadziesiąt projektów i aranżacji wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych.  Poza Art Imperium – ponad 50 jej artykułów o sztuce, designie i o jej projektach artystycznych publikowano m.in. w magazynach takich jak: Villa, Rezydencje, Gentleman, Wnętrze i ogród, Elity, Przedsiębiorcy@eu, Puls Biznesu, Pangea Magazine, etc. 

Nagrody i wyróżnienia:
2012 – Kobieta Sukcesu 2011, Akademia Kobiet Sukcesu.
2010 – wraz z zespołem Excellent Design wygrana w Konkursie na projekt i realizację Apartamentu Pokazowego dla Catalina Development w Warszawie.
2008 – Plebiscyt PERFECT STEND – II nagroda – Tabla Ofert. 
www.magwozniakart.blogspot.com 


IZabella Jarska - Jaki jest kot każdy widziIzabella Jarska, dziennikarka i pisarka, prywatnie miłośniczka kotów. Specjalizuje się w pisaniu o kulturze, ale nieobca jest jej także tematyka urody i zdrowia. W dorobku ma kilkaset wywiadów z najbardziej znanymi postaciami świata kultury, m.in. z: Pierre Cardinem, Garou, Petrem Zelenką, Andrzejem Wajdą,  Joanną Kulig, Agatą Kuleszą, Beatą Tyszkiewicz,  Filipem Bajonem, Janem Jakubem Kolskim, Borysem Szycem, Robertem Więckiewiczem, Zbigniewem Wodeckim, Januszem Gajosem, Janem Kobuszewskim, Stanisławem Soyką i Krystyną Jandą. 
Najnowszą jej publikacją jest wznowiona edycja książki „Kot, jaki jest, każdy widzi”.


Izabella Jarska "Kot jaki jest, każdy widzi"
Ilustracje: Izabella Rewcio
Wydawnictwo Dragon Fruit Publishing
Premiera: 14 grudnia 2018 r

Fragment książki „Kot jaki jest, każdy widzi”.
(…) Wkurzył się. Wkurzył się i obraził. Nawet kiedy idzie odwrócony do ciebie tą częścią ciała, którą sienkiewiczowska Jagienka zwykła rozgniatać orzechy, to i tak wyraża nią bezmierną pogardę. Czym niegodny człowiek obraził Kota? A raczej, czym tym razem?

Możliwości jest wiele.

– Opuściłeś się w obowiązkach i Kot osobiście musiał ci przypomnieć o pustej misce. Wstyd! Chcesz jak najszybciej nadrobić zaniedbanie. Pędzisz do lodówki, wyjmujesz puszkę i czym prędzej napełniasz mięsem miskę. Zadowolony czekasz na pochwałę. Błąd! Przecież Kot wiele razy ci tłumaczył, w jakiej temperaturze ma być podane jedzenie. Nawet na przykładach. Pamiętasz, jak ci przyniósł upolowanego ptaka? Schłodził go przedtem? No właśnie.(…)

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.