Dzisiaj jest: 24.10.2020, imieniny: Arety, Marty, Marcina

VI Charytatywna Aukcja Obrazów dla Artystów ze Skolimowa

Dodano: 2 lata temu Czytane: 2339
Patronat Medialny

18 listopada spotkamy się w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie gdzie odbędzie się charytatywna aukcja obrazów i innych przedmiotów artystycznych. Od 200 zł rozpoczną się licytacje obrazów...

VI Charytatywna Aukcja Obrazów dla Artystów ze Skolimowa

VI Charytatywna Aukcja Obrazów Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - na rzecz Artystów ze Skolimowa

Bogusława Skwarna, SŁONECZNY DZIEŃ , olej na płótnie, 80x100 cm
Bogusława Skwarna, SŁONECZNY DZIEŃ , olej na płótnie, 80x100 cm

Dom Artysty Weterana w Skolimowie istnieje od 1927 roku i powstał z inicjatywy Antoniego Bednarczyka , reżysera i aktora. Jest to miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędzają znani i mniej znani ludzie sceny: aktorzy, tancerze i wszyscy Ci, którzy dostarczają nam niezapomnianych wzruszeń i  przeżyć intelektualnych. Domu w Skolimowie nie można porównać do żadnego istniejącego domu opieki w Polsce. Każdy pensjonariusz ma swój osobny pokój, który może zapełnić własnymi meblami i pamiątkami. Jak sami mieszkańcy określają,  jest to po prostu DOM. Dlatego tak ważne jest żeby istniał. Niegdyś wspomagany przez Ministerstwo Kultury dzisiaj zmaga się z różnymi problemami, związanymi z jego utrzymaniem. Dzięki licznym akcjom koleżeńskim wciąż istnieje. Stąd właśnie pomysł zorganizowania charytatywnej aukcji obrazów, która jednocześnie wpisuje się w hasło:

„Pamiętajmy o Artystach weteranach"

Mag Woźniak, Most Van Gogha, akryl na płótnie, 40x60cm
Mag Woźniak, Most Van Gogha, akryl na płótnie, 40x60cm

Są takie miejsca, w których wręcz oddycha się sztuką. Do nich należy Dom Artysty Weterana w Skolimowie. Jako prawnuczka założyciela Domu i jako malarka, sześć lat temu zorganizowałam pierwszą charytatywną aukcję obrazów na rzecz Domu, w którą włączyli się artyści malarze z salonu Pruszkowskiego. Dzisiaj uczestniczą w niej malarze już nie tylko z Polski ale i zza granicy. W wydarzeniu wspierają nas młode damy będące uczestniczkami programu Debiutantki, którego autorką jest Agnieszka Michalczyk. Połączenie młodości Debiutantek biorących udział w jedynym w Polsce programie edukacyjno-charytatywnym, nawiązującym do przedwojennych form kształcenia młodych osób i ponadczasowych wartości, z hojnością artystów na rzecz ludzi starszych, jest doskonałym sposobem zaprzeczania stwierdzeniu o "konflikcie pokoleń". Dzięki takiej współpracy powstają  nowe więzi, poczucie odpowiedzialności i wdzięczności.

Alina Dorada-Krawczyk, PRAWDOPODOBNIE, olej na płótnie, 80 x 120cm
Alina Dorada-Krawczyk, PRAWDOPODOBNIE, olej na płótnie, 80 x 120cm

Pierwszy dzień wydarzenia jest poświęcony tylko dla mieszkańców Skolimowa w ich Domu. Tam organizujemy są dla nich niespodzianki, wręczamy upominki, poświęcamy czas. - Bogusława Skwarna

18 listopada spotkamy się w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie gdzie odbędzie się charytatywna aukcja obrazów i innych przedmiotów artystycznych.

Małgorzata Ryttel, NA EXPO, olej na płótnie, 70x100 cm
Małgorzata Ryttel, NA EXPO, olej na płótnie, 70x100 cm
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.