Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Frida. Życie Sztuka Rewolucja – spektakl w Centrum Kultury PROM

Dodano: 3 lata temu Czytane: 3387

Już 19.10 o 19.00 w Centrum Kultury PROM Saska Kępa - Frida. Życie Sztuka Rewolucja - przedstawienie jest połączeniem Teatru, Videoartu oraz Performensu.

Frida. Życie Sztuka Rewolucja – spektakl w Centrum Kultury PROM

Frida. Życie Sztuka Rewolucja – spektakl w Centrum Kultury PROM 


Nigdy nie malowałam snów, malowałam swoją  rzeczywistość - Frida Kahlo

Spektakl jest pierwszym polskim projektem teatralnym inspirowanym życiem i twórczością Fridy Kahlo. Jest nie tylko opowieścią o złożonym i szczególnym życiu meksykańskiej artystki, ale także próbą przyjrzenia się sytuacji kobiet w świecie sztuki.

Przedstawienie jest połączeniem Teatru, Videoartu oraz Performensu.

Filmy zostały zrealizowane we współpracy z Muzeum Narodowym, oddział Arkadia w Nieborowie. Jest to miejsce o tyle symboliczne, że to właśnie tam w 1955 roku mieszkał Diego Rivera podczas swojej wizyty w Polsce. Bez Jego osoby opowieść o Fridzie Kahlo byłaby niepełna.

Projekcje są współczesnym, prywatnym zapisem twórców. Odpowiedzią na malarskie dokonania Fridy Kahlo. W spektaklu zadajemy też pytania o kondycję i miejsce kobiet, malarek, w zdominowanym przez mężczyzn artystycznym świecie.
Videoart utrzymany jest w estetyce klipu. Na potrzeby spektaklu zostało skomponowane Tango Argentuńskie, z gościnnym udziałem i w horeografii Anny Głogowskiej.

Ciekawostką jest również to, że część zdjęć zrealizowano w miejscu które zniknęło już z mapy Warszawa a mianowicie w Restauracji Blue Cactus.

Partnerem przedsięwzięcia było min. Muzeum Narodowe w Warszawie, patronat nad przedstawieniem objęła Ambasada Meksyku w Polsce a w skład honorowego komitetu weszli  min: Edward Dwurnik i Rafał Olbiński.

FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja
Frida - Martyna Kliszewska

Scenariusz i reżyseria - Jakub Przebindowski
Scenografia - Witek Stefaniak
Kostiumy - Martyna Kliszewska
Projekcje - Michał Jaskulski
Choreografia - Anna Głogowska
Muzyka - Ygor Przebindowski
Makeup - Anna Korzeb
AB PRODUCTION - Produkcja Teatralna Warszawa,  
fot. Katarzyna Chmura

FRIDA. Życie Sztuka Rewolucja
19 października o 19.00 w Centrum Kultury PROM Saska Kępa ul. Brukselska 23.