Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Ponad 80 artystów na rzecz XIV Aukcji Charytatywnej ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1342

Ponad 80 twórców nieodpłatnie przekazało swoje dzieła na XIV Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, która odbędzie się 17 października w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dochód z licyta...

Ponad 80 artystów na rzecz XIV Aukcji Charytatywnej ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI

Ponad 80 artystów na rzecz XIV Aukcji Charytatywnej ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI


Ponad 80 twórców nieodpłatnie przekazało swoje dzieła na XIV Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”, która odbędzie się 17 października w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na terapię osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Wśród artystów wspierających aukcję są m.in. Renata Bonczar, Joanna Sierko-Filipowska, Kamila Karst, Wojciech Plewiński, Karol Bąk, Wojciech Brewka, Tomasz Kostecki, Krzysztof Ludwin, Jacek Lipowczan, Krzysztof Pająk, Eugeniusz Gerlach, Janusz Kulikowski, Marek Zyga i Jacek Opała. 
Przeznaczone na dobroczynną licytację prace – obrazy, rzeźby oraz fotografię – będzie można oglądać na pokazie przedaukcyjnym w dniach 15-17 października w holu kinowym warszawskiego Muzeum Narodowego. 
 
Udało nam się przygotować komplet prac imponujący tak jakością, jak i ilością. Za zebranymi dziełami stoją uznane nazwiska, a za licytacją – szlachetny cel, więc przed nami ekscytujące i wyjątkowe spotkanie ze sztuką – mówi Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, która poprowadzi aukcję. Przedsięwzięcie wsparł też, po raz kolejny, Andrzej Pągowski, nieodpłatnie projektując plakat aukcji.

Dzięki dobrej woli i świetnej współpracy z polskim środowiskiem twórczym mogliśmy wesprzeć dotąd dwa i pół tysiąca osób zmagających się z nowotworami. Jesteśmy dumni, że nasza aukcja cieszy się nieustającą popularnością i że również w taki sposób możemy nieść pomoc – podkreśla Monika Anna Popowicz, prezes organizującej aukcję Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”.

Aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizowane są od 2007 roku. Projekt ten wsparło dotąd ponad dwustu znanych i początkujących artystów, wśród nich Magdalena Abakanowicz, Joanna Sarapata, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Rafał Olbiński, Witold Kaczanowski czy Chris Niedenthal. 

***
Bieżące informacje o aukcji:
https://www.facebook.com/ZiarnoSztukiOgrodNadziei/
http://www.ogrodnadziei.org.pl/biezaca-aukcja/

***
Jak wziąć udział w aukcji?
- osobiście – podczas Aukcji (17.10.2018, Muzeum Narodowe w Warszawie, godz. 18.00)
- telefonicznie – zlecenia przyjmuje Anita Wolszczak-Karasiewicz:  
tel. 510 211 410, e-mail: anita_wolszczak@artinhouse.pl
- online – za pomocą serwisu Artinfo.pl: http://www.artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/aukcje-internetowe/ 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.