Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Nowa Awangarda w Galerii Szyb Wilson

Dodano: rok temu Czytane: 581
Patronat Medialny

Awangarda kolejny raz zagości do katowickiej Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbędzie się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda.

Nowa Awangarda w Galerii Szyb Wilson

Nowa Awangarda w Galerii Szyb Wilson

 
Awangarda kolejny raz zagości do katowickiej Galerii Szyb Wilson. 9 marca odbędzie się wernisaż II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. To okazja do tego, by poznać najnowsze tendencje w sztuce współczesnej. A postindustrialna przestrzeń katowickiej Galerii Szyb Wilson aż do 20 maja wypełniona będzie setkami dzieł nowoawangardowej sztuki.

Nowa Awangarda 2018

 
Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wszyscy artyści z całej Polski, wpłynęło 630 zgłoszeń, z czego zakwalifikowanych do Przeglądu zostało ponad 200 osób. Dzięki temu każda dziedzina sztuki ma szansę się zaprezentować – od tradycyjnego malarstwa przez asamblaże, rzeźbę, digital art, fotografię, grafikę tradycyjną, aż po wzornictwo, tkaninę artystyczną, video art czy performance. Na wystawie zobaczyć będzie można także takie ciekawostki jak książki artystyczne.
 
Całemu przedsięwzięciu towarzyszy jedno założenie – liczy się oryginalność i nowatorskość pomysłów. Przy czym prace charakteryzują się jednocześnie wysokim poziomem artystycznym wykonania. Jest to sztuka na najwyższym poziomie.
 
Widzowie mają szansę zapoznać się z najnowszymi tendencjami w sztuce współczesnej, poznać aktualnie panujące trendy, a przede wszystkim zapoznać się z nietypową twórczością, która przełamuje schematy.
 
Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda prezentuje dzieła oryginalne poprzez technikę i wykonanie, a nie poprzez kontrowersyjne tematy. Współcześni artyści udowadniają, że potrafią zaciekawić i skłonić do refleksji. Wystawa jest też wydarzeniem, które dowodzi, że sztuka współczesna ciągle się rozwija, a ograniczeniem twórczym jest jedynie wyobraźnia artysty.
 
 
II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda
9 marca – 20 maja 2018
 
Galeria Szyb Wilson
ul. Oswobodzenia 1, Katowice
http://www.szybwilson.org/
https://www.facebook.com/galeria.szybwilson
 
Uroczysty wernisaż i rozdanie nagród: 9.03.2018 godzina 18:00.
Wstęp bezpłatny.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.